Blogi:
- W tym tygodniu na Wyspach Brytyjskich najwięcej mówi się o Edzie Millibandzie - nowym liderze brytyjskiej Partii Pracy. Jane Watkinson uważa, że czas już na jej skręt w lewo i mniejsze sekciarstwo, a większą współpracę z innymi partiami na lewicy, Aled-Dilwyn Fischer studzi optymizm wobec zmian, bo - choć jak zauważa Jim Jepps - wygrał on dzięki głosom związkowców, to jednak jednocześnie w nowych władzach partii bliżej jest do jej prawego skrzydła. Peter Cranie z kolei trzyma kciuki za to, by Partia Pracy wsparła poprawkę Zielonej, Caroline Lucas, dotyczącej możliwości zagłosowania w referendum na temat ordynacji wyborczej na różne formy bardziej proporcjonalnego systemu.
- Nieco ekonomii: na Barkingside 21 pytanie - gdzie poszły nasze pieniądze? Aled-Dilwyn Fischer zastanawia się nad reakcją Międzynarodowego Funduszu Walutowego na cięcia w Wielkiej Brytanii, Jane Watkinson - nad alternatywami dla Produktu Krajowego Brutto, Richard Lawson tłumaczy, czym są działania kontrcykliczne.
- Gavin Rae pokazuje, dlaczego Polska przetrwała kryzys lepiej niż inne kraje regionu i jak odbywają się w nich protesty przeciwko cięciom wydatków publicznych.
- Na blogu "Potrójny kryzys" garść interesujących tekstów, między innymi o małopowierzchniowym rolnictwie oraz o równowadze między rządami a rynkami w krajach rozwijających się.
- Paweł Fischer-Kotowski na temat tego, dlaczego monitoring kamerowy nie zwiększa bezpieczeństwa - na przykładzie Bydgoszczy.
Partie:
- Europa: Europejska Partia Zielonych wspiera demonstracje związkowe, a grupa Zielonych/Wolnego Sojuszu Europejskiego w PE pokazuje zasadność wprowadzenia europejskiego podatku transakcyjnego.
YouTube:
Tym razem... właściwie Vimeo - pierwsze przemówienie pierwszego Zielonego w australijskiej Izbie Reprezentantów, Adama Bandta.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz