15 października 2011

Zielone kino: Jak topił się system finansowy

Na coraz dłuższe, jesienne wieczory polecam obejrzenie czteroczęściowego dokumentu angielskiej Al Jazeery "Meltdown". To trzymająca w napięciu do ostatniej minuty opowieść o tym, jak w 2008 roku globalny rynek finansowy uległ załamaniu, które dla milionów ludzi oznaczało utratę pracy i obniżenie poziomu życia. Dziennikarze kanadyjskich mediów publicznych, które przygotowały ten materiał dla globalnej telewizji informacyjnej nie wahali się zarówno wskazać współwinnych kryzysowi, jak i jeździć po całym świecie, by pokazywać jego skutki. Choć nadal możemy je obserwować, to jednak w natłoku dochodzących z różnych źródeł mniej lub bardziej ważnych informacji trudno nam połączyć rozproszoną wiedzę na temat kryzysu w jedną całość. "Meltdown"  - moim zdaniem - spełnia to oczekiwanie wzorowo.

1 komentarz:

www.husarz33.fora.pl pisze...

Szanowny Panie Bartłomieju Kozek!
Widzę, że ma Pan szerokie horyzonty i wiedzę, ale brak Panu wizji przyszłości, czemu się nie dziwię z racji, że jest Pan znacznie młodszy ode mnie.
Jeśli poświęci Pan nieco czasu, by się dowiedzieć o PRZYSZŁOŚCI jaka jest PLANOWANE przez określone środowisko, to zapraszam na FORUM www.husarz33.fora.pl
Zapraszam Pana do komentarzy na temat PRZYSZŁOŚCI. Przyszłość jaką przewidują "zieloni" jest mi znana, podzielam ją tylko częściowo, ale jest jeszcze wiele dziedzin, o których "zieloni" nie mają zielonego pojęcia. Zapraszam do konsultacji. Kazimierz z Kęt - małopolskie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...