18 grudnia 2012

GMO nie przejdzie!

Od lat słyszymy deklaracje o wprowadzeniu zakazu upraw GMO. Mamy już dość pustych słów. Nasza strona www.gmonieprzejdzie.pl nie jest zwykłą petycją. Petycje, gdy doprowadzą do jednostkowego celu, tracą aktualność. Nam potrzeba czegoś więcej, aby doprowadzić do naprawdę skutecznego zakazu upraw GMO w Polsce. Stąd nasz ruch. Ta strona to nie petycja, ta strona to plan. To ruch ludzi, którzy zadowolą się jedynie konkretami. Pozostanie aktualna, dopóki nie doprowadzimy do ostatecznego celu. Tym celem jest prawdziwe skuteczny i szczelny zakaz upraw GMO, na podobnych zasadach jakie wprowadziły chociażby Węgry czy Austria.

Rozporządzenia to dopiero początek, to pierwszy krok w dobrą stronę - jednak wyłącznie wtedy, gdy wejdą w życie jednocześnie z ustawą o nasiennictwie. Żeby nie pozostawały pustym przepisem, konieczna będzie weryfikacja, czy rząd daje sobie radę z kontrolą upraw. Po drugie, musimy przypilnować, żeby rozporządzenia zostały powtórzone w przypadku nowych odmian, jeśli Unia zdecyduje się na ich autoryzację. Po trzecie, potrzebujemy naprawdę skutecznych zabezpieczeń w postaci jednoznacznych i szczelnych zapisów w ustawie o GMO, którą rząd obiecuje już od tak wielu lat. Zbyt wielu lat. Skończyła nam się cierpliwość.

Musimy doprowadzić sprawy do końca. Nie możemy pozwolić żeby rozporządzenia, o ile zostaną wprowadzone, były martwym prawem. Zebrani razem, możemy skuteczniej domagać się całościowego rozwiązania, na które czekamy już zdecydowani zbyt długo. Dość półśrodków i prawa na pokaz. Chcemy konkretów!

Prosimy o wejście na stronę www.gmonieprzejdzie.pl i podpisanie się pod tym planem. Prosimy o jak najszersze rozpowszechnienie informacji o naszej akcji. Nie pozwólmy, żeby sprawa upraw GMO kolejny raz zniknęła z przestrzeni publicznej.

Katarzyna Jagiełło

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...