Blogi
- Problemy z publicznymi toaletami to domena nie tylko Warszawy - w angielskim Brighton również jest to ważna kwestia, o czym przekonuje Ben Duncan.
- Adrian Windisch nie może nachwalić się kolejnej akcji Greenpeace, które tym razem zdecydowało się na okupację dachu brytyjskiego parlamentu dla przypomnienia o konieczności podjęcia natychmiastowych działań w celu zahamowania zmian klimatycznych.
- Philip Booth zbiera reakcje na pokojową nagrodę Nobla dla Baracka Obamy.
- Warto także rzucić okiem na bloga mojego ulubionego think-tanku, New Economics Foundation, gdzie Andy Wimbush podsumowuje dobre i złe wieści z ostatniego okresu czasu.
Partie
- Oj, mają z czego się tłumaczyć Zieloni w Kraju Saary - weszli tam bowiem w koalicję z chadekami z CDU i liberałami z FDP, co budzi pytania o to, jak wiele jeszcze zostało z przekonania o lewicowości tej formacji i o granicach jej pragmatyzmu. Lokalny lider, Hubert Ulrich, tłumaczy motywy swojej decyzji. W sumie wyniki negocjacji nie są złe - więcej pieniędzy na transport zbiorowy i energetykę odnawialną, nie dla rozbudowy energetyki atomowej i węglowej, zniesienie opłat za studia - trochę tego jest...
- Mniejszości seksualne nie mogą być traktowane jak obywatelki i obywatele drugiej kategorii - deklarują Zieloni w Austrii, domagając się zrównania praw osób niezależnie od ich preferencji uczuciowych.
- Zieloni Anglii i Walii kontynuują przekonywanie lewicy Partii Pracy do siebie, argumentując o nierozerwalności sprawiedliwości społecznej i ekologicznej.
- Kanadyjski, konserwatywny rząd po raz kolejny zasłużył sobie na tytuł "skamieliny dnia" za osłabianie działań na rzecz przekonywującego, globalnego porozumienia klimatycznego. Jak tu nie komentować...
- Zieloni w Irlandii głosują za pozostaniem w prawicowym rządzie z Fiana Fail, zgadzając się na zaktualizowany program rządzenia państwem. Ciekawe, jak odbije się to w sondażach...
- Żeby rząd australijskiej lewicy wreszcie przestał ciągnąć się w ogonie klimatycznych zobowiązań, tamtejsi Zieloni zdecydowali się wyręczyć go w pracy legislacyjnej i opracowali samodzielnie odpowiedni pakiet legislacyjny, mający zapewnić nowe miejsca pracy i obniżenie poziomu emisji CO2.
- Prywatyzować pomoc społeczną? Partia Narodowa w Nowej Zelandii potrafi pomyśleć i o tym. Zielonym pomysł jej osłabiani bardzo się nie podoba.
- Wiatraki dla przyszłości - to motto pasuje do holenderskiej Zielonej Lewicy.
- W Czechach Ondrej Liska knuje wraz z partią, jak poskromić eurosceptycznego Vaclava Klausa i dokończyć proces ratyfikacji traktatu lizbońskiego.
- Zieloni w USA uznają legislację klimatyczną tego kraju za niewystarczającą i chcą, by była ona bardziej ambitna.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz