11 czerwca 2013

Zieloni w obronie Szpitala Grochowskiego

Warszawscy Zieloni sprzeciwiają się planom przekształcenia Szpitala Grochowskiego w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Apelujemy do radnych m.st. Warszawy o to, aby na czwartkowej sesji zagłosowali przeciwko uchwale w tej sprawie (druk nr 1838).


- Przekształcanie szpitali w spółki to wyraz chorej ideologii – powiedziała Elżbieta Hołoweńko, przewodnicząca warszawskich Zielonych. – Zadaniem szpitala jest leczenie chorych, a nie przynoszenie zysku. Nie ma żadnych dowodów, które przemawiałyby za tym, że szpital w formie spółki funkcjonuje lepiej niż przed przekształceniem. Mamy za to wiele sygnałów, np. z przekształconego w 2011 r. Szpitala na Solcu, że po przekształceniu oszczędza się m.in. na personelu i sprzęcie jednorazowym. To zagraża naszemu bezpieczeństwu jako pacjentek i pacjentów!


- Plan przekształcenia Szpitala Grochowskiego jest tym bardziej szokujący, że właśnie niedawno miasto zainwestowało w jego rozbudowę – dodaje Marek Matczak, przewodniczący warszawskich Zielonych. – Aby uniknąć przekształcenia szpitala, miasto musiałoby pokryć stratę za ubiegły rok rzędu ok. 9 mln złotych. Dla porównania na Strefę Kibica podczas Euro 2012 miasto wydało 30 mln, na budowę Parku Fontann na Podzamczu – prawie 12 mln. Czy fontanny są ważniejsze niż nasze zdrowie?

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...