27 lutego 2013

Antyfaszyści przed sądem

100 tysięcy zł kary za krytykę Allegro?

27 lutego 2013 zapadnie bardzo ważny wyrok określający granice dopuszczalnej krytyki, wolności słowa i ekspresji artystycznej. Chodzi o głośną sprawę Allegro kontra Fundacja Zielone Światło i Jerzy Andrzej Masłowski (Fundacja Zielone Światło jest wydawcą "Zielonych Wiadomości").

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się od tego, iż Jurek Masłowski przerobił logo Allegro zastępując dwie litery "ll" znakiem "SS". Był to artystyczny protest przeciw Allegro, które pomimo apeli, próśb i pikiet ciągle pośredniczyło w sprzedaży wytworzonych współcześnie nazistowskich gadżetów (m.in. breloczków z wizerunkiem Hitlera, flag ze swastyką, itp.).

Allegro oburzone krytyką zażądało przeprosin w prasie (za sumę ok. 100 tys. zł) i usunięcia przerobionego logo ze stron internetowych, ale Jurek Masłowski odmówił tłumacząc, że walkę z handlem nazistowskimi gadżetami na Allegro traktuje bardzo osobiście.

27.02.2013 r. (środa) w Sądzie Okręgowym w Warszawie, Al. Solidarności 127, o godz. 13.00, w sali 214 ogłoszenie wyroku. Przybywajcie! Powiadomcie znajomych i media!

-------------------------------

PS Wyrok zostanie ogłoszony 13.03.2013, godz. 15.20, sala 214. 

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...