10 września 2011

Ekonomia feministyczna na Kongresie Kobiet


Zapraszamy na panel „FEMINISTYCZNA EKONOMIA – PO CO I DLA KOGO?” zorganizowany w ramach III Europejskiego Kongresu Kobiet przez dr. Ewą Rumińska-Zimny, SGH i Międzynarodowe Forum Kobiet we współpracy z Zielonym Instytutem.

18 września 2011 roku, godz. 9: 15- 10:45
Giełda, sala Notowań, ul. Książęca 4, Warszawa

Celem dyskusji jest pokazanie, dlaczego warto spojrzeć na ekonomię z perspektywy płci, na czym to polega i jaki ma sens dla strategii rozwoju i polityki gospodarczej w Polsce i Europie. W panelu reprezentowane są różne środowiska i punkty widzenia. Uprzejmie prosimy o dalsze rozsyłanie zaproszeń (w załączeniu) i informowanie o panelu.

Prowadzenie: dr Ewa Rumińska-Zimny

Prof. Danuta Huebner, eurodeputowana, Przewodnicząca Komisji Rozwoju Regionalnego Parlamentu Europejskiego - Czy i jak polityka ekonomiczna i regionalna Unii Europejskiej uwzględnia kwestie równości płci?

Maja Goettig, główna ekonomistka, Dyrektor Biura Analiz Ekonomicznych banku BPH – Jaka jest przydatność feministycznej ekonomii dla głównego nurtu ekonomii i analiz ekonomicznych ?

Dr Zofia Łapniewska , Feministyczna ekonomistka - Ocena polityki antykryzysowej rządu z perspektywy feministycznej ekonomii – co należy zmienić?

Dariusz Szwed, parytetowy współprzewodniczący partii Zielonych 2004, przewodniczący Rady Programowej Zielonego Instytutu – Jak walczyć o uznanie — włączać się w ogólne strategie rozwoju czy tworzyć alternatywne programy (Zielony Nowy Ład)?

Dyskutantki:

Ewa Janikowska, wydawnictwo ConCorda - doświadczenia mikrofinansowania w Polsce,

dr Małgorzata Tkacz-Janik, radna Sejmiku Województwa Śląskiego - finansowanie zielonych programów przez samorządy,

Mirella Panek - Owsiańska, Prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu - odpowiedzialny „zielony” biznes

2 komentarze:

Zbychowiec pisze...

nazwa "ekonomia feministyczna" jest wewnętrznie sprzeczna, może oznaczać co najwyżej antyekonomię

Beniex pisze...

Ilość szkół ekonomicznych jest dość znaczna, a za feministyczną stoją lata interesujących obserwacji. Czasem warto się zapoznać zamiast kierować się uprzedzeniami.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...