23 maja 2014

List do wyborczyń i wyborców

Droga wyborczyni, drogi wyborco,

W niedzielę głosowanie. Wielu z Was, którym bliskie są zielone wartości, zastanawia się, czy warto głosować na nasz komitet, który wystawił listy tylko w 5 okręgach. Te 5 okręgów – Pomorze, Warszawa z wianuszkiem, Łódzkie, Śląsk oraz Zachodniopomorskie z Lubuskim – zamieszkuje 43% uprawnionych do głosowania wyborczyń i wyborców. Czy warto więc oddać swój głos na partię, której szanse na przekroczenie progu nie wydają się zbyt wielkie?

Takie wątpliwości to rzecz w 100% naturalna. Odpowiedzialny obywatel, odpowiedzialna obywatelka chce wiedzieć, jakie będą skutki tego, co robi ze swoim głosem – czy jego/jej głos coś zmieni, i w jakim  kierunku.

Zieloni walczą w tych wyborach o jak najlepszy wynik. Nie tylko dla siebie – walczymy o wynik przede wszystkim dla tych wszystkich wyborców i wyborczyń, które nie czują się reprezentowane przez partie politycznego establishmentu. Dla tych, których głos nie jest dziś słyszalny. Musimy to sobie powiedzieć z brutalną szczerością: w tych wyborach tylko głos na Partię Zieloni daje szansę, że za rok, gdy przyjdzie nam wybierać Sejm i Senat, będziemy mieć do wyboru coś więcej niż stała oferta „wzbogacona” najwyżej przez Janusza Korwin-Mikkego i Ruch Narodowy.

Na Partię Zieloni warto głosować dlatego, że to inwestycja w przyszłość.

Kończąca się kampania do Parlamentu Europejskiego to dla Partii Zieloni nie tylko 5 zarejestrowanych list, lecz także to wszystko, co udało nam się przy okazji zbudować. Przede wszystkim – sojusz z innymi ideowymi formacjami: Partią Kobiet, Młodymi Socjalistami, Polską Partią Socjalistyczną, ruchami miejskimi i wiejskimi. Tę współpracę chcemy i będziemy kontynuować. Zgromadziliśmy też doświadczenie, dzięki któremu w wyborach parlamentarnych za rok będziemy w stanie zarejestrować listy w całej Polsce. Szeregi partii rosną, powiększając się codziennie o nowe członkinie i członków, sympatyczki i sympatyków.

Aby kontynuować nasz projekt budowania rzetelnej, ideowej, zielono-lewicowej alternatywy potrzebujemy Twojego wsparcia. Przede wszystkim – Twojego głosu.

Twój głos będzie dla nas i dla świata sygnałem, że jest zapotrzebowanie na partię taką jak nasza, łączącą postulaty sprawiedliwości społecznej, trwałego i zrównoważonego rozwoju oraz praw człowieka. Będzie magnesem, który będzie przyciągał do nas osoby chętne do działania, a nam samym doda sił do dalszej wytrwałej pracy.

Twój głos na nas będzie również efektywnie głosem przeciwko skrajnie prawicowym komitetom, walczącym o przekroczenie progu. Podnosząc frekwencję, utrudnisz im dostanie się do Parlamentu Europejskiego.

Twój głos na nas daje również szansę na powstrzymywanie skrajnej prawicy w przyszłości. Popularność prawicowych radykałów jest wprost proporcjonalna do rozczarowania establishmentową lewicą – Sojuszem Lewicy Demokratycznej i Twoim Ruchem. Żadna z tych partii nie udźwignęła – i nie udźwignie – gniewu i rozczarowania młodych wyborców, a tym bardziej – ich nadziei. Potrzebujemy bowiem gniewu, ale potrzebujemy też nadziei - na bardziej solidarną Polskę, Europę, świat. Tylko wiarygodna alternatywa po lewej daje szansę na powstrzymanie wzrostu budzących uzasadnioną grozę sił po prawej stronie.

Tę siłę musimy wspólnie zbudować. Jeśli chcesz, by Twój głos zmienił Polskę, głosuj na Partię Zieloni!

No dobrze, ale co mają zrobić osoby zamieszkałe w jednym z okręgów, gdzie nie ma zielonej listy?

Jeśli nie masz zaświadczenia o prawie do głosowania i nie możesz wybrać się na niedzielną wycieczkę do jednego z okręgów, gdzie jest zielona lista – wciąż jest kilka sposobów, by nas wesprzeć:

* namawiając rodzinę i znajomych w okręgach, gdzie są zielone listy;
* ustawiając sobie na profilu awatara „Głosuję na Zielonych!”;
* zapisując się do partii – następnego dnia po wyborach zaczynamy pracować nad wyborami samorządowymi, parlamentarnymi i prezydenckimi;
* wpłacając darowiznę na partię lub na komitet wyborczy.

Będziemy zaszczyceni, jeśli zechcesz nas w ten lub inny sposób wesprzeć.

Kreślę się z szacunkiem,

Adam Ostolski
Przewodniczący Partii Zieloni


1 komentarz:

ZielonyLudek pisze...

W związku z totalną klęską w eurowyborach, zarząd partii powinien solidarnie podać się do dymisji jak na standardy demokratyczne przystało...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...