30 lipca 2013

Adam Ostolski: A co Ty możesz zrobić dla Zielonych?

Po ogłoszeniu przez Partię Zieloni zamiaru samodzielnego startu do Europarlamentu otrzymuję mnóstwo mejli od osób, które chciałyby pomóc i zastanawiają się, co mogłyby zrobić. Poniżej kilka propozycji dla tych, którzy i które chcieliby widzieć bardziej zieloną Europę i Polskę.

Jak więc można pomóc?

1. Osoby, które czują w sobie żyłkę do działalności politycznej, mogą zapisać się do Partii i włączyć w prace najbliższego koła (a czasami nawet zbudować od podstaw koło we własnym mieście – udzielamy wszelkich wskazówek, jak to zrobić, organizujemy też warsztaty tworzenia i animowania kół). To najprostszy sposób na to, by wesprzeć Zielonych. Deklarację członkowską można wypełnić w Internecie pod tym linkiem.

2. Osoby, które nie chcą się na tym etapie zaangażować w działania partyjne, mogą wesprzeć Zielonych finansowo. Z radością przyjmiemy zarówno jednorazowe wpłaty, jak i regularne opodatkowanie się na nawet drobną kwotę. Darowizna to nie tylko wsparcie finansowe – to również sygnał dla nas, że nasza praca jest dla Was ważna.

Zieloni Partia Polityczna
ul. Marszałkowska 1 lok. 160, 00-624 Warszawa
PKO BP SA IX o. w Warszawie
nr konta: 82 1020 1097 0000 7502 0099 8922
z opisem: „darowizna na rzecz partii Zieloni”

(UWAGA: Zgodnie z prawem środki finansowe dla partii politycznych w Polsce mogą być przekazywane w formie darowizny jedynie przez osoby fizyczne, będące obywatel(k)ami polskimi, tylko przelewem na konto z rachunku osobistego darczyńcy. Maksymalna suma wpłat w danym roku kalendarzowym od jednej osoby fizycznej na rzecz partii politycznej nie może przekroczyć 15-krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę, tj. 24 000 zł w 2013 r. Kontakt w sprawie darowizn: marek.matczak[at]zieloni2004.pl).

3. Osoby, które najlepiej czują się w internecie, mogą udostępniać i propagować zielone stanowiska, artykuły wyrażające bliski nam punkt widzenia itp. Pierwszym krokiem może być polubienie fanpejdżów: Adam Ostolski, Agnieszka Grzybek, Partia Zieloni, Gra o Europę, Strefa Zieleni, Zielone Wiadomości. Warto też śledzić zielonych komentarze na Twitterze (i retwittować!): @AdamOstolski, @AgaGrzybek, @BartlomiejKozek, @Kolmasiak, @artur_wieczorek, @AdamWedman, @Zieloni, @ZielWiad.
 
4. Można pomóc w zorganizowaniu w swojej miejscowości debaty z udziałem Zielonych na ważny temat lokalny lub krajowy.

5. Mimo że mamy dość obszerny program, są obszary, w których wciąż potrzebna jest praca programowa. Można się zgłaszać.

6. Można włączyć się w działania „obok partii”, np. pomóc w dystrybucji „Zielonych Wiadomości” i innych materiałów, dzięki którym więcej ludzi będzie mogło usłyszeć o zielonym punkcie widzenia. (Kontakt w sprawie dystrybucji „Zielonych Wiadomości”: marcin_wrzos[at]yahoo.ca).

7. Wiele osób ma własne niepowtarzalne kompetencje i może pomóc w wyjątkowy sposób, którego nie da się z góry przewidzieć :) Od czasu do czasu dostaję od kogoś mejl z ofertą pomocy, na którą sam bym nigdy w życiu nie wpadł, np. w dziedzinie architektury informacji. Można też napisać np. do mnie email opisując swoje kompetencje i zainteresowania i możemy razem się zastanowić, co konkretna osoba mogłaby zrobić dla zielonego projektu (mój adres: adam.ostolski[at]zieloni2004.pl).

8. Kiedy wybije godzina W(yborów), potrzebna nam będzie pomoc w zbieraniu podpisów poparcia potrzebnych do zarejestrowania list. Będziemy musieli w krótkim czasie zebrać po 10 tys. podpisów z górką w na okręg. Deklaracja, że w kluczowym momencie będzie można na kogoś liczyć, pozwoli nam to lepiej zaplanować.

9. Wierzyć w nas i nie bać się mówić wszystkim, że damy radę :)

10. Uzupełnić tę listę, jeśli jest coś, o czym nie pomyślałem.

Adam Ostolski

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...