21 stycznia 2013

Zaproszenie: debata o uboju rytualnym

Debaty Ubój rytualny – na styku norm religijnych, moralnych i prawnych to włączenie się jednostek akademickich oraz stowarzyszenia Prawnicy na Rzecz Zwierząt w dyskurs na temat granic wolności religijnej w kontekście praw zwierząt. Pierwsza debata z cyklu odbędzie się 21 stycznia 2013 r., o godz. 15.30 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Lipowa 4, sala 1.2. Jej tematyka to przedstawienie reguł, jakimi kierują się wyznawcy dwóch wielkich religii monoteistycznych, które nadal kierują się obowiązkiem przeprowadzania uboju na sposób rytualny. Zgłoszenia udziału prosimy kierować na adres: a.zientara@wpia.uw.edu.pl. Ilość miejsc ograniczona.

W debacie, którą poprowadzi prof. Teresa Gardocka, wezmą udział:
* dr hab. Selim Chazbijewicz, prof. UWM – przedstawiciel społeczności muzułmańskiej
* ks. prof. dr. hab. Krzysztof Bardski z UKSW
* dr Paweł Borecki z Katedry Prawa Wyznaniowego WPiA UW
* dr Agata Skowron-Nalborczyk z Zakładu Islamu Europejskiego Wydziału Orientalistycznego UW
* przedstawiciel społeczności żydowskiej.


Organizatorzy: Stowarzyszenie Prawnicy na Rzecz Zwierząt wraz z Instytutem Nauk o Państwie i Prawie WPiA Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutem Historii Prawa WPiA Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziałem Prawa i Nauk Społecznych Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz Interdyscyplinarnym Kołem Myśli Prawnej Sapere Aude WPiA UW. Patronat medialny nad cyklem objął serwis edukacjaprawnicza.pl.

Kolejna debata pt. "Normy etyczne a biologiczne uwarunkowania uboju zwierząt wg norm religijnych" odbędzie się 4 lutego.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...