11 października 2012

Zaproszenie: Kupcy na bruk?


UWAGA! ZMIANA TERMINU! Z 18.X PRZENOSIMY SPOTKANIE NA 23.X.

Zapraszamy na dyskusję o sytuacji drobnego handlu w Warszawie. Punktem wyjścia będzie brutalne wyrzucanie kupców z podziemi w pobliżu Dworca Centralnego.

Wtorek, 23 października, godz. 18.00
Zielone Centrum Marszałkowska 1, lok. 160

Czy kupcy z podziemi przetrwają? Czy jest możliwe porozumienie z miastem? Czy ochroniarze nadal będą atakowali i wyrzucą resztę kupców? Czy kupcy bezprawnie okupują podziemia? Dlaczego prywatna spółka wynajmuje od ZDM 1 m za 3 zł, a kupcy mają płacić 500 zł? Jakie jest stanowisko kupców? Jakie spółki? Jakie miasta?

I najważniejsze: Czy miasto ma w ogóle jakąś politykę wobec drobnego handlu w Warszawie? Co się stanie z kupcami i innym drobnym handlem w Warszawie w dobie kryzysu? Jak sobie teraz radzą kupcy z KDT?

Z opisu za "Gazetą Stołeczną":
Kupcy z tuneli pod Dworcem Centralnym dniami i nocami nie opuszczają swoich sklepów. Śpią w nich na łóżkach polowych i pilnują, by nie weszli tam nowi najemcy. Administrująca lokalami spółka, która podwyższyła czynsze, nie zamierza jednak im ustąpić.
"400 procent podwyżki wpływa do kieszeni prywatnej spółki", "700 ofiar ratusza ZDM i WPP sp. z o.o." - z takimi transparentami grupa kilkudziesięciu kupców manifestowała wczoraj kilka godzin w tunelu przy restauracji Mc Donald's.

Z czwartku na piątek grupa blisko 200 zamaskowanych ochroniarzy próbowała brutalnie i - jak twierdzą uczestnicy - bezprawnie wyrzucić kupców z ich lokali na stołecznym Dworcu Centralnym. Udała się "eksmisja" trzech z 11 sklepów i pobity został przy tym jeden z najemców. - Nikt nikogo siłą nie wyciągał - zaprzeczało Warszawskie Przejście Podziemne. Część zajścia udało się jednak udokumentować i nagrania pokazują coś zupełnie innego.


Zaproszenie na dyskusję wysłaliśmy m.in. do przedstawicieli kupców, spółki WPP, władz miasta, policji i organizacji praw człowieka.

Swój udział w wydarzeniu można potwierdzić na fb.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...