13 września 2012

Zaproszenia na piątek

Plakat OZZPiP
12.00 Protest pielęgniarek
16.00 Łupki, atom czy zielona energia? - debata
20.00 Czy da się nas zazielenić? - spotkanie z ekspertem

**************************************************

PROTEST PIELĘGNIAREK W OBRONIE PUBLICZNEJ OCHRONY ZDROWIA

14 września 2012, godz. 12.00, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, Plac Bankowy 3/5

Dnia 14 września br. o godz. 12.00 Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych organizuje pikietę w obronie publicznej ochrony zdrowia. Protesty mają nagłośnić szeroko problemy tego środowiska a przy tym także zagrożenia dla praw pracowniczych. FZZ apeluje o przyłączenie się od akcji i czynny udział w protestach i manifestacji.

Źródło: strona OZZPiP
Poparcie koła warszawskiego dla protestu: kliknij!
List przewodniczących partii: kliknij!

**************************************************

ŁUPKI, ATOM CZY ZIELONA ENERGIA?

14 września 2012, godz. 16.00, PKiN, sala Trojka

Polska stoi przed jednym z ważniejszych wyzwań związanych z polityką energetyczną i polityką klimatyczną. Nie możemy dłużej ignorować wyzwań globalnych i wetować polityki klimatycznej UE. Priorytetem powinno być przejście od gospodarki wysoko- do niskowęglowej. Jakie rozwiązania należy przyjąć? Czy energetyka jądrowa i wydobycie gazu łupkowego może być - jak proponuje rząd - filarem bezpieczeństwa energetycznego kraju? Jaki model energetyki najlepiej pozwoliłby Polsce odpowiedzieć na wyzwania globalne (wyczerpujące się zasoby paliw kopalnych, zmiany klimatu), europejskie (polityka klimatyczno-energetyczna UE) i krajowe (oparcie gospodarki w 90% na węglu, energochłonność polskiej gospodarki), tak aby zapewnić bezpieczeństwo energetyczne? Jakie warunki należy stworzyć do rozwoju zielonej energii i demokracji energetycznej?

W panelu udział wezmą:

* Agnieszka Grzybek, przewodnicząca partii Zieloni
* Lena Kolarska-Bobińska, posłanka do Parlamentu Europejskiego z ramienia PO,
* Ewa Kurdyła, Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej,
Barbara Labuda, polityczka dawnej Unii Wolności, w latach 1995-2005 minister w kancelarii Prezydenta RP, w latach 2005-2010 ambasador RP w Luksemburgu,
* Teresa Kamińska, prezeska Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,
* Monika Wieruszewska, komitet referendalny w Gąskach.

Prowadzenie: Ewa Sufin-Jacquemart

Źródło: Kongres Kobiet

**************************************************

CZY DA SIĘ NAS ZAZIELENIĆ?

14 września 2012, godz. 20.00, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Dlaczego jedne społeczeństwa są bardziej ekologiczne, inne mniej? Czy styl życia to jednostkowe wybory, czy raczej wynik przynależności do określone grupy? Dlaczego bogatsi jeżdżą rowerem i jedzą sałatę, a biedniejsi kupują duże samochody i jedzą hamburgery? A przede wszystkim: jak wsadzić Warszawę na rowery i czego możemy się nauczyć od Bogoty?

dr Przemysław Sadura - wykłada w Instytucie Socjologii i na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Publicysta Krytyki Politycznej i założyciel fundacji Pole Dialogu, opublikował m.in.: Polski odcień zieleni (2008), Partycypacja. Przewodnik Krytyki Politycznej (z Joanną Erbel) i Style życia i porządek klasowy w Polsce (z Maciejem Gdulą).


Debata organizowana w ramach festiwalu "Zielony Jazdów".

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...