4 czerwca 2012

Marszałkowska 1 – zielony punkt na mapie Warszawy

W kwietniu Zieloni przeprowadzili się do nowej siedziby przy ul. Marszałkowskiej 1 lok. 160. Nowe biuro partii będzie również centrum zielonej kultury, a także miejscem dyskusji o współczesnych wyzwaniach politycznych (Zielone Horyzonty Polityki) i zielonych debat warszawskich.

20 kwietnia 2012 odbyła się pierwsza debata z cyklu Zielone Horyzonty Polityki: „ACTA i co dalej?”, z udziałem Josefa Winklera, Ulrike Lunacek, Katarzyny Szymielewicz i Józefa Halbersztadta. Spotkanie prowadził Adam Ostolski. Natomiast 24 maja 2012 miała miejsce pierwsza z zielonych debat warszawskich: „Sto pytań do Piotra Guziała”. Gościem spotkania był burmistrz Ursynowa Piotr Guział, dyskusję prowadzili: Adam Ostolski i Beata Nowak.

Obie debaty relacjonował Bartłomiej Kozek na witrynie „Zielonych Wiadomości”:


Ciekawe stało się zastąpienie «zielonej fali» przez «falę piracką» – to świeża polityczna siła, której popularność zmusza nas do zastanowienia się nad formą wspólnych relacji między dwiema ideologiami politycznymi, które powstały w podobny sposób – wychodząc od ruchów społecznych – i które wiele wydaje się łączyć. Czytaj więcej: Zieloni i Piraci – sojusznicy czy rywale?W polityce dwa lata to cała wieczność, trudno dziś coś powiedzieć z całą pewnością. Potrzeba dziś szerokiego szyldu, wykraczającego poza ramy warszawskiej Wspólnoty Samorządowej. Jestem przekonany, że kandydat popierany przez szerokie porozumienie środowisk centrolewicowych – Zielonych, Ruch Palikota, środowiska równościowe – mógłby powalczyć nie tylko o II turę, ale o prezydenturę Warszawy. Czytaj więcej: Dziś Ursynów, jutro Warszawa?Już jutro zapraszamy na kolejną debatę warszawską: „Tajemnice Ratusza”.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...