11 listopada 2010

Zielone miasto, zielone zaproszenia

Zieloni – chcemy miasta kolorowego, a nie brunatnego! Bierzemy udział w demonstracjach antynazistowskich!

Warszawscy Zieloni popierają działania, mające na celu wyrażenie dezaprobaty przez mieszkanki i mieszkańców Warszawy wobec faktu przejścia przez miasto demonstracji środowisk skrajnej prawicy. Planowane jest między innymi wygwizdanie narodowców, a także akcja Pawła Althamera, który o 12.00 na rogu Świętokrzyskiej i Nowego Światu zamierza, wraz z innymi osobami, przebrać się w pasiaki i jako armia duchów przypomnieć o mrocznym dziedzictwie ideologii nacjonalistycznych.

- Zachęcamy do udziału wszystkie osoby, którym nie jest obojętne, jakie idee prezentowane są na ulicach Warszawy – mówi Aleksandra Kretkowska, która kandyduje do rady dzielnicy Śródmieście z 8. miejsca na listach SLD w okręgu nr 2 – Uczestnicy „Marszu niepodległości” już wielokrotnie pokazywali, że nie zależy im na niepodległości, ale na promowaniu nienawiści i dyskryminacji wobec kobiet, mniejszości narodowych i etnicznych, religijnych czy seksualnych. Nie zgadzamy się na to i mamy nadzieję, że warszawianki i warszawiacy tłumnie pokażą, że poglądy środowisk narodowych nie są ich poglądami.

***

Nie zrobiło miasto, zrobili Zieloni – zapraszamy na prezentację raportu o konfliktach w przestrzeni publicznej!

Zieloni zapraszają na konferencję prasową, na której zaprezentują raport o konfliktach w przestrzeni publicznej – raport, o który bezskutecznie apelowali przez półtora roku, od sprawy zagrożenia zabudową fragmentu Pola Mokotowskiego. Obejmuje on miejsca, w których inwestycje deweloperów bądź polityka miejska doprowadzają do zagrożenia ekologicznego, konfliktów społecznych i obniżenia jakości życia.

Konferencja odbędzie się w piątek, 12 listopada, o godz. 12.00 przed remontowanym budynkiem Kina Iluzjon (ul. Narbutta, skwer Słonimskiego).

- Przyjemnie jest przecinać wstęgi przy nowych inwestycjach, natomiast dużo trudniej jest przygotować rzetelny raport o konfliktach, które przetaczają się przez miasto – komentuje sprawę Bartłomiej Kozek, przewodniczący warszawskich Zielonych, kandydujący z 2. miejsca w okręgu Stary Mokotów na listach SLD do rady dzielnicy. - Przykro obserwować, jak rośnie ilość zatrudnionych w miejskim ratuszu urzędników, za którym nie idzie bardziej pogłębiona analiza sytuacji w mieście. Raport o konfliktach pomógłby w zlokalizowaniu „punktów zapalnych”, ukazaniu skali negatywnych zjawisk i znalezieniu rozwiązań sytuacji, takich jak konsultacje społeczne, przyjmowanie planów zagospodarowania przestrzennego czy odpowiednio elastycznej polityki czynszowej. Wystarczy chcieć – niestety w tym wypadku władzom miasta tych chęci zabrakło.

***

W PRZYSTANI BEZIMIENNYCH

Odebrane naturze, zniewolone przez człowieka, pokochane, a potem porzucone, nie potrafią już samodzielnie żyć, przechodzą drogę przez mękę zarówno na wolności jak i w schroniskach - uwięzione zwierzęta wołają…

Galeria Na Willowej, ma zaszczyt zaprosić na wystawę fotografii Ewy Pszczółkowskiej „W PRZYSTANI BEZIMIENNYCH” w sobotę 13 listopada 2010 r o godz. 19 przy ul. Willowej 11.

Mile widziane prezenciki dla bezdomnych zwierząt.

Informacja o autorce:

Ewa Pszczółkowska - Psi i koci fotograf – honorowa obywatelka świata zwierząt, przyjaciółka Zielonych 2004

Jeśli kochasz ludzi pomóż zwierzętom.

Można będzie także zapoznać się z projektem PROGRAMU PRZEDZIWDZIAŁANIA BEZDOMNOSCI ZWIERZĄT, opracowanym przez Ewę Pszczółkowską i Irenę Kołodziej z Zielonych. W wernisażu wezmą też udział kandydaci Zielonych na Mokotowie - Krystian Legierski i Bartłomiej Kozek.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...