17 stycznia 2010

W zielonej sieci - odc. 17

Blogi: - New Economics Foundation pisze o wielu ciekawych sprawach w tym tygodniu, ale dwie warte są szczególnej wzmianki: po pierwsze, post o Roku Bioróżnorodności i tym, jaką rolę pełni w naszym istnieniu kapitał przyrodniczy, a także poświęcony niedawnemu ochłodzeniu w Wielkiej Brytanii, które już zachęca niektórych sceptyków do podważania zmian klimatycznych.

- Adrian Windisch donosi o rezygnacji kandydata Liberalnych Demokratów z ubiegania się o mandat posła po pewnej aferze internetowej i pokazuje, że LibDemsi nie grają czysto w tej kampanii...

- ...a Jim Jepps pokazuje, że partia ta jest coraz bardziej podzielona co do kierunku, w którym wiedzie ją Nick Clegg, zapowiadający "po progresywnemu" kolejne cięcia budżetowe.

- Richard Lawson już ładnych parę tygodni intensywnie rozprawia się ze sceptykami klimatycznymi - oto kolejny post w tym temacie, a także zajmuje się pomysłami na ochłodzenie Bieguna Północnego.

- Ben Duncan pisze o emerytach, których sytuacja zmusza do palenia książek, by było im ciepło w zimie - kraj kontrastów... Sam Duncan może się cieszyć, bo jeden z blogów politycznych w Brighton uważe, że na fali poparcia dla Caroline Lucas warto go wesprzeć by powstrzymać konserwatystów.
- Dwaj Doktorzy o rozwoju energetyki odnawialnej w Szkocji.

- David Young w liście do prasy stwierdza - Zieloni nie są partią przyszłości, tylko dnia dzisiejszego.

Partie:

- Niemcy: Zieloni obchodzą jubileusz 30 lat istnienia.

- Austria: Więcej równości w stosunkach między bankami a konsumentkami i konsumentami, apelują Zieloni.

- Europa: Zieloni w Parlamencie Europejskim nie są ustatysfakcjonowani nowymi komisarkami Unii Europejskiej, Catherine Ashton odpowiedzialną za dyplomację i Rumianą Jelevą, mającą zajmować się polityką rozwojową.

- Anglia i Walia: Konserwatywne pomysły na zmiany w opodatkowaniu małżeństw dyskryminują mniejszości seksualne.

- Australia: Zieloni podpisują się pod deklaracją do rządu, domagającą się zwrócenia większej uwagi (w tym finansowej) na kwestie bioróżnorodności.

- Czechy: Bez wsparcia dla pomysłów lewicy, które będą zwiększać deficyt budżetowy - ale za to ze staraniami o włączenie w jego ramy ulg rodzinnych.

- Holandia: premier Balkenende atakowany za wojnę w Iraku przy okazji nowych danych na temat kulisów wejścia tego kraju do operacji militarnej Stanów Zjednoczonych.

Google Video:

Zapraszamy na fragment dokumentu poświęconego kobietom i warunkom pracy w specjalnych fabrykach w Meksyku, których produkcja przeznaczona jest na rynek Stanów Zjednoczonych.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...