1 listopada 2009

Listopadowe atrakcje - imprezy, debaty, spotkania

Warszawskie Ekospotkania

Serdecznie zapraszamy na kolejne warszawskie Ekospotkanie we wtorek 3 listopada od godz. 19 w herbaciarni HERBA THEA przy ul. Bruna 20 (niedaleko metra Pole Mokotowskie).

Pod taką nazwą, co miesiąc, odbywają się spotkania integracyjne nieformalnej grupy ludzi, którzy interesują się zagadnieniami dotyczącymi ochrony środowiska i ekorozwoju. W jakim celu? Aby umożliwić poznanie osób związanych z ochroną środowiska; wymieniać doświadczenia i informacje, wspólnie poszukiwać natchnienia. Jest to okazja do poznania ciekawych i zaangażowanych osób, możliwość zdobycia bieżących informacji o nowościach i możliwościach w dziedzinie ochrony środowiska aby w ten sposób przyczynić się do lepszej współpracy, zrozumienia i synergii!

Dojechać można tramwajem (16,17,33), lub autobusem (118, 130, 167, 168, 174, 182, 301, 700) przystanek Metro Pole Mokotowskie.

Do zobaczenia!

www.ekospotkania.republika.pl

- Polecamy "Poradnik Ekologa" na stronie Ekospotkań dla tych, którzy szukają praktycznych wskazówek jak można chronić środowisko w życiu codziennym.

- Zapraszamy również do dyskusji na warszawskim forum "EKOLOGIA" w portalu gazeta.pl.

Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej...

***

Warszawa: Dyskusja Trudności i korzyści związane z rozwojem energetyki jądrowej w Polsce

Dariusz Szwed - przewodniczący partii Zieloni 2004 - weźmie udział w dyskusji końcowej "Trudności i korzyści związane z rozwojem energetyki jądrowej w Polsce" 5 listopada, godz 15-17, w Gmachu Głównym Naczelnej Organizacji Technicznej przy ul. Czackiego 3/5 w Warszawie (sala B, III piętro)

***

Gender Studies ISNS UW, Fundacja im. H. Bölla w Polsce i Fundacja Feminoteka serdecznie zapraszają na debatę

20 lat - 20 zmian. Prawa kobiet w debacie publicznej w okresie transformacji ustrojowej

inaugurującą rok akademicki 2009-2010 Gender Studies UW

Aula w Starym BUWie, 6 listopada 2009, godz. 18.00

W debacie udział wezmą:
Prof. dr hab. Bożena Chołuj
Prof. dr hab. Małgorzata Fuszara
Prof. dr hab. Jacek Kurczewski
Spotkanie poprowadzi: dr Agnieszka Graff

Jak przez ostatnie 20 lat kształtowała się debata publiczna wokół praw kobiet? W jakim stopniu jest merytoryczna, a w jakim zideologizowana? Co popycha ją naprzód: polityka, czy inicjatywy oddolne: organizacje pozarządowe, inicjatywy uniwersyteckie, Gender Studies?

Debata odbywać się będzie wokół raportu "20 lat - 20 zmian. Kobiety w Polsce w okresie transformacji 1989-2009" Fundacji Feminoteka i Heinrich Böll Stiftung w Polsce, a także książki „Ścieżki emancypacji. Osobista teoria transfomacji ustrojowej w Polsce“, autorstwa prof. Jacka Kurczewskiego (Wydawnictwo TRIO, Warszawa 2009).

Zapraszamy do dyskusji!

***

Zapraszamy na otwarcie Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat!

6 listopada, piątek: 21.00 LECH JANERKA + dj set BASIAPOLANSKA, MIKOBENE, RADO BOGASCH

Murale: TWOŻYWO

7 listopada, sobota: 20.00 FISZ EMADE TWORZYWO + dj set FISZ, EPROM, JEALO

20.00-23.00 ILUMINACJA: Budujemy Nowy Wspaniały Świat! Autorzy: KATARZYNA GÓRNA, SYLWEK ŁUCZAK I PARTYZANT

Projekt dedykujemy mieszkańcom Warszawy, którzy kochają swoje miasto i aktywnie uczestniczą w jego tworzeniu, wszystkim, którzy żywo interesują się tym, co, dlaczego i w jaki sposób się w nim dzieje.

Projekt składa się z serii spektakularnych wizualizacji, które zostaną wyświetlone na wszystkich fasadach budynków znajdujących się na ulicy Nowy Świat po stronie nieparzystych numerów. Architektura budynków zostanie poddana zaskakującym przeobrażeniom, odniesiemy się do jej struktury, nadamy nowe znaczenia, zburzymy zastany porządek. W dyskretny sposób nawiążemy także do historii Nowego Światu, ulicy zaprojektowanej na nowo po zniszczeniach wojennych w 1946 roku.

8 listopada, niedziela: 20.00 MACIO MORETTI PROJECT + dj set ENVEE

Klub i kawiarnia - od 7 listopada czynne codziennie od 9.00 do 3.00. Koncerty, imprezy, debaty, pokazy filmowe!

Miejsce: ul. Nowy Świat 63, róg Świętokrzyskiej

Organizator: Krytyka Polityczna / Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego

Partnerzy: Miasto St. Warszawa, Urząd Dzielnicy Śródmieście

***

Kawiarenki obywatelskie

Kawiarenki są częścią projektu "Komitety Obywatelskie '89 - Kawiarnie Obywatelskie '09. Jego celem jest zainicjowanie debaty publicznej nad aktywnością obywatelską na terenie Warszawy w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Do współpracy zaproszeni zostali partnerzy - cztery organizacje pozarządowe działające na terenie Warszawy. Każda z nich organizuje kawiarenkę obywatelską na terenie swojej dzielnicy:

31.X.2009 w galerii Centrum Łowicka (ul. Łowicka 21) od godz. 17.00 kawiarenkę pt. Wykorzystane szanse i niespełnione marzenia...? 20 lat zmian na Mokotowie poprowadzi Stowarzyszenie Przyjaciół Mokotowa.

5.XI.2009 roku w Centrum Promocji Kultury (ul. Podskarbińska 2) od godz. 18:00 kawiarenkę pt. "Praska Kawiarnia Obywatelska" spotkanie z okazji 20-lecia powstania samorządu na Pradze Południe poprowadzi Stowarzyszenie Promocji Grochowa.

7.XI.2009 w sali Biblioteki Publicznej im. Stanisława Staszica (ul. Duracza 19) od godz. 17.00 kawiarenkę pt. Aktywność obywatelska na Bielanach poprowadzi Sekcja Bielańska Stowarzyszenia Zielone Mazowsze.

10.XI.2009 w Cafe Filtry (ul. Niemcewicza 3) od godz. 18.00 Kawiarnia Obywatelska: Mediacja jako łącznik między obywatelami i samorządem na Ochocie. Stowarzyszenie Mediatorów Rodzinnych oraz ośrodek mediatorzy.pl

W trakcie spotkań w kawiarenkach nakręcony zostanie reportaż filmowy uwieczniający te spotkania.

Przedsięwzięcie Stowarzyszenia Szkoła Liderów jest częścią prowadzonej wraz Fundacją im. Stefana Batorego ogólnopolskiej akcji "Masz głos, masz wybór". Projekt "Komitety Obywatelskie '89 - Kawiarnie Obywatelskie '09"został zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy. Dodatkowe informacje oraz szczegółowy program każdej z kawiarenek można znaleźć na stronie www.maszglos.pl.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...