1 października 2009

W zielonej sieci - odc.4

Blogi

- Derek Wall informuje o walce o zachowanie naturalnego ekosystemu przez rdzenną ludność w Peru. Niech nikt nie mówi, że o środowisko troszczą się tylko bogate pięknoduchy...

- Charlie Bolton donosi o działaniach lokalnych Zielonych w Bristolu, dążących do uspokojenia ruchu poprzez wprowadzenia limitu prędkości poruszania się pojazdami po mieście na poziomie 20 mil na godzinę (ok. 32 km/h).

- Nie jest to wprawdzie stricte zielony blog, ale Bardzo Publiczny Socjolog wart jest rekomendacji - tym bardziej, że obszernie komentuje zarówno dyskurs ekonomiczny, jak i ogólny światopogląd lidera wyspiarskich Liberalnych Demokratów, Nicka Clegga. Jak widać, liberalizm nie kończy się (na szczęście) na Leszku Balcerowiczu...

- Skoro już przy Liberalnych Demokratach jesteśmy, to Dwaj Doktorzy w interesujący sposób piszą o tym, jak to Clegg apeluje o głosy do elektoratu Zielonych po to, by uśpić czujność lewego skrzydła swojej partii i przesunąć ją bardziej na prawo.

- Gdzie tkwią problemy z globalną gospodarką? Scott Moly-Cato nieustannie szuka odpowiedzi.

- Vowles the Green in Knowle dużo pisze o innych niż PKB sposobach mierzenia gospodarczego dobrostanu i donosi o tym, że znów się zadłużamy - tym razem ekologicznie...

- Twierdza Europa trzyma się mocno, a Matt Sellwood przypomina o reakcji Caroline Lucas, liderki Zielonych Anglii i Walii, na likwidację obozu dla uchodźców w Calais.

Partie

- Zieloni w PE domagają się konkretnych działań dotyczących regulacji rynków finansowych w związku ze szczytem G-20 w Pittsburghu.

- Brytyjskie media coraz bardziej są przekonane o realnych szansach na dostanie się do parlamentu Caroline Lucas w przyszłorocznych wyborach. Słabnąca Partia Pracy zareagowała z furią na informacje, że będzie ona brała udział w dwóch okołokonferencyjnych wydarzeniach - i słusznie, bowiem - jak sama Lucas mówi - "lewica Partii Pracy ma dziś więcej wspólnego z Zielonymi niż z własnym kierownictwem".

- Jak nie przeprowadzać ekologicznej reform podatkowych? Kanadyjscy Zieloni recenzują posunięcia konserwatywnej ekipy rządzącej.

- Pół miliarda euro na inwestycje w irlandzką sieć energetyczną - tym razem Zieloni w Irlandii mają się czym pochwalić.

- W Australii Zieloni pytają się, co robi rząd w sprawie wycieku ropy na Morzu Timorskim.

- Prawo wyborcze reformowane jest na całym świecie - w Nowej Zelandii gra idzie o transparentność przekazów finansowych.

- Czescy Zieloni przygotowują kompleksowe stanowisko w sprawie reform finansów, sprzeciwiając się cięciom socjalnym i obniżce wynagrodzeń nauczycielskich.

- Zielona Lewica w Holandii pyta się z kolei o rządowe pomysły na zmiany w prawie aborcyjnym.

YouTube

- Wracając jeszcze na chwilę do Kanady, tamtejsi Zieloni rozstrzygnęli konkurs na najlepszy amatorski klip wyborczy. Zwycięski projekt załączam - bardzo mi się podoba.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...