20 maja 2009

Garść zielonych zaproszeń

Duopolis: Iluzjon - czyli co?

Czym jest dla nas Iluzjon? Kinem? Kawiarnią? Miejscem spotkań? Jaką rolę pełni w życiu dzielnicy? Co w nim lubimy, a czego nam brakuje? Jak chcemy spędzać czas na skwerze? Zapraszamy w niedzielę, 24 maja o godz. 14.00 do budynku kina na ul. Narbutta 50a.

Będziemy rozmawiać o Iluzjonie, nie tylko jako kinie i przestrzeni ważnej dla kinomanów, ale również jako o miejscu, które ważne jest dla tożsamości Mokotowa i jego mieszkańców. Chcemy się zastanowić, w jaki sposób Iluzjon mógłby stać jednym z lokalnych centrów dzielnicy. Czy samo kino wystarczy? Czy potrzebna jest kawiarnia? Wypożyczalnia filmów? Centrum wizualne? Czy skwer Słonimskiego mógłby być miejscem niedzielnych spotkań większych grup osob? I dla jakiego typu aktywności chcielibyśmy, żeby był przygotowany.

Bartłomiej Kozek (przewodniczący warszawskiego koła Zielonych 2004), Bożena Kosiańska-Krauze (koordynator Wydziału Kultury Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy), Artur Liebhart (dyrektor festiwalu Doc Review), dr Elżbieta Anna Sekuła (socjolożka z SWPS), Kuba Szreder (niezależny kurator, organizator fesitwalu Passengers), Anna Wiechetek (autorka planu rewitalizacji skweru Słonimskiego).

Spotkanie organizowane jest przez Stowarzyszenie Duopolis i Filmotekę Narodową w ramach konsultacji społecznych projektu pt. „Modernizacja zabytkowego budynku Kina Iluzjon Filmoteki Narodowej - Muzeum Sztuki Filmowej przy ul. Narbutta 50a w Warszawie”.

***

Debata nt. zrównoważonego rozwoju UE

Dariusz Szwed, lider listy Centrolewicy (PD+SdPL+Zieloni) weźmie udział w debacie na temat polityki ekologicznej i zrównoważonego rozwoju Unii Europejskiej, zorganizowanej przez Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS. Debata odbędzie się 29 maja 2009 w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, ul. Foksal 3/5 w Warszawie. Do debaty zostali zaproszeni liderzy i liderki ugrupowań startujących w wyborach do Parlamentu Europejskiego 7 czerwca 2009.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...