23 kwietnia 2008

Na dwóch kółkach do Kampinosu

Napisałem list do Życia Warszawy, solidaryzujący się z akcją mającą na celu wybudowanie ścieżki rowerowej od ostatniej stacji metra na Młocinach (która ma być oddana na jesieni do użytku) wprost do Puszczy Kampinoskiej. Moim zdaniem byłby to piękny symbol tego, że miasto nie odwraca się plecami od skarbów, które posiada pod ręką. Z całą pewnością rower to dużo bardziej zdrowy i przyjazny dla środowiska sposób komunikacji niż rodzinny wyjazd samochodem, warto go zatem promować jak tylko się da. Mamy nadzieję, że nasze poprzednie oświadczenie również zostanie zauważone, bowiem razem z tym mailem pokazują, że działamy nie od wyborów do wyborów, ale cały czas, czuwając i trzymając rękę na pulsie jeśli chodzi o wydarzenia w Warszawie, w kraju i na świecie.

Warszawa poznaje Kampinos

Trzymam kciuki za powodzenie Państwa akcji dotyczącej budowy ścieżki rowerowej od stacji metra Młociny do Puszczy Kampinoskiej. Nierzadko bywa tak, że nie znamy i nie doceniamy skarbów przyrody, które leżą na wyciągnięcie ręki. Dobrze, że poruszyliście tę sprawę blisko Dnia Ziemi - jest to dobra okazja do przypomnienia wszystkim, że odpowiadamy za stan naszego otoczenia. Bez tej świadomości skazujemy się na "odpoczynek" w zaśmieconych lasach i kąpiel w rzekach dalekich od spełniania standardów czystości.

Jednocześnie pragnę zwrócić uwagę na to, że nasze miasto nadal nie ma zintegrowanej sieci ścieżek rowerowych. Należy koniecznie dążyć do tego, by połączyć istniejące odcinki. Nabiera to szczególnego znaczenia w sytuacji rosnących, uciążliwych korków w mieście. Pojawiające się kolejne, coraz bardziej fantazyjne pomysły na zabudowę centrum miasta nie wyglądają na takie, które liczyłyby się z ryzykiem związanym ze zwiększeniem poziomu natężenia ruchu i praktycznym paraliżem miasta. Jako Zieloni domagamy się stworzenia warunków do upowszechnienia transportu pieszego, rowerowego i zbiorowej komunikacji miejskiej, np. poprzez stworzenie systemu wypożyczalni rowerów.

Wierzymy, że lepsze miasto jest możliwe!

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...