10 lutego 2008

Zielone Kino czas zacząć!

Po Zielonym Gotowaniu i jego sukcesie idziemy za ciosem - już w czwartek ruszamy z cyklem comiesięcznych pokazów filmowych, który prezentować będzie filmy poruszające tematykę ekologiczną, alterglobalistyczną, feministyczną i mniejszościową. Sporą część z nich możecie już obejrzeć na stronie Alterkina, ale szykujemy też niespodzianki. Szczegóły w swoim czasie, natomiast tym razem...

Zieloni 2004 zapraszają na pokaz filmu pt. "Orwell przewraca się w grobie" oraz dyskusję z udziałem Anny Laszuk, dziennikarki radia TOK FM.


Film "Orwell przewraca się w grobie" jest amerykańskim dokumentem z 2003 roku opisującym wpływ świata mediów na jakość debaty publicznej. Od czasów Ronalda Reagana postępująca deregulacja rynku środków masowego przekazu doprowadziła do skupienia większości z nich w rękach największych koncernów. Oznaczało to także postępujące osłabienie informacyjnej roli mediów, które w pogoni za sensacją przestały zajmować się wieloma kwestiami społecznymi i gospodarczymi. Serwisy informacyjne coraz bardziej upodabniają się do programów rozrywkowych, z którymi sąsiadują w ramówce.


Autor dokumentu, Robert Kane Pappas, rozmawia z czołowymi oponentami obecnego status quo w Stanach Zjednoczonych. Odpytuje medioznawców, polityków i dziennikarzy, demistyfikując powszechne przekonania i ukazując drugą twarz „amerykańskiego snu”, której nie widać na hollywoodzkich superprodukcjach. To obraz kraju, w którym procedury demokratyczne coraz częściej zawodzą w obliczu wpływów potężnych koncernów. Kraju, w którym poziom dysproporcji majątkowych zwiększa się z roku na rok.


Wstęp przed filmem przedstawi Bartłomiej Kozek, współprzewodniczący koła warszawskiego Zielonych 2004. Po pokazie zapraszamy do dyskusji na temat przenikania się świata polityki i mediów. Gościnią specjalną pokazu będzie Anna Laszuk - dziennikarka radia TOK FM, autorka książki "Dziewczyny, wyjdźcie z szafy".

Czwartek, 14 lutego, godzina 19.00 biuro Zielonych 2004 - ulica Piękna 64a, mieszkanie 11 (III piętro).

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...