7 lutego 2015

Zbieramy podpisy za kandydaturą Anny Grodzkiej w wyborach prezydenckich!

Stało się to, na co wszyscy czekali. Anna Grodzka, posłanka partii Zieloni,  oficjalnie ogłosiła swój start w wyborach prezydenckich!  Kandydatkę popiera czternaście organizacji lewicy społecznej, w tym Stowarzyszenie Społeczeństwo FAIR, Towarzystwo Humanistyczne, Instytut Globalnej Odpowiedzialności, Stowarzyszenie Stop Stereotypom, Nowoczesna Lewica, Fundacja Feminoteka, Polska Unię Lokatorów i Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów. Ze wszystkich zgłoszonych do tej pory kandydatek i kandydatów tylko Anna Grodzka jednoznacznie odrzuca ideologię neoliberalną, stawiając na pierwszym miejscu walkę o prawa pracownicze i socjalne. Grodzka jest jedną z niewielu osób w polskim życiu publicznym, które otwarcie sprzeciwiają się planom podpisania umowy handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską (TTIP). W gronie kandydatów i kandydatek na najwyższy urząd w państwie Anna Grodzka jako jedyna mówi o zielonej transformacji energetycznej i potrzebie przestawienia polskiej gospodarki na odnawialne źródła energii. Jej zasług na polu walki z dyskryminacją i obrony praw mniejszości nie trzeba przypominać. 

Decyzja o kandydowaniu Anny Grodzkiej w wyborach prezydenckich to dobra wiadomość dla polskiej lewicy, jak również dla tych wszystkich, dla których idea nowoczesnej Polski nie jest jedynie sloganem. Ale to dopiero początek drogi. Aby start Anny Grodzkiej stał się możliwy, musimy zebrać wymaganą liczbę podpisów. Wy również możecie w tym pomóc  zbierając podpisy wśród rodziny, znajomych, w miejscu pracy, na imprezie bądź na ulicy. Każdy podpis jest na wagę złota!

Niedawno przez media społecznościowe przetoczyła się fala solidarności z Anną Grodzką po tym, jak posłanka Zielonych została brutalnie zaatakowana przez jeden z prawicowych tygodników. Pomoc w zbiórce podpisów będzie najlepszym sposobem pokazania prawicowym demagogom, że nie zgadzamy się na metody walki politycznej rodem z rynsztoka. 

W sprawach związanych ze zbiórką podpisów można kontaktować się Dominikiem Krzysztofem Puckiem, przewodniczącym warszawskiego koła Zielonych (692 437 380, dominik.pucek@zieloni2004.pl).

Formularz zbiórki podpisów dostępny jest do pobrania TUTAJ.

Redakcja bloga Zielona Warszawa

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

PEDAŁY - Tylko knur na knura skacze !

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...