8 lutego 2014

Zaproszenie: Reprywatyzacja - jakiej ustawy potrzebujemy?


Masowe skupowanie roszczeń przez profesjonalnych prawników, nękanie lokatorek i lokatorów odzyskiwanych budynków, rosnące czynsze, podpalenia kamienic, zagrożone placówki oświatowe to dotkliwe skutki braku ustawy reprywatyzacyjnej. 1 marca będziemy obchodzić trzecią rocznicę śmierci Jolanty Brzeskiej, działaczki Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów.


Jolanta Brzeska uczestniczyła w protestach związanych z realizacją wyroków eksmisyjnych. Prowadziła też rejestr spraw eksmisyjnych, ich postępu i przebiegu. Często uczestniczyła w obradach warszawskiej Rady Miasta, domagając się przyjęcia i realizacji postulatów związanych z obroną lokatorów. Jej zwęglone ciało znaleziono w Lesie Kabacki. Policja wykluczyła samobójstwo, a sprawa została umorzona.

Brak odpowiedniego prawa powoduje, że Warszawa staje się polem nadużyć, przez które cierpią w bezpośredni sposób zarówno mieszkanki i mieszkańcy, jak i budżet miasta. Przez ostatnie lata wiele się mówi o potrzebie dobre ustawy reprywatyzacyjnej. O tym jak powinna ona wyglądać oraz dlaczego żaden z obecnych projektów nie jest realizowany będziemy rozmawiać z zaproszonymi gośćmi:

- Marcin Święcicki - poseł, ekonomista, były prezydent Warszawy
- Piotr Ciszewski - prezes Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów
- Konrad Łaski - prawnik, prowadzi procesy eksmisyjne oraz reprywatyzacyjne
- Joanna Erbel - socjolożka miasta, miejska aktywistka

Debatę poprowadzi przewodnicząca Partii Zieloni - Agnieszka Grzybek.

Zielone Centrum M1
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
czwartek,  13 lutego, godz. 19.00

Swój udział w wydarzeniu można potwierdzić na fb.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...