9 stycznia 2014

Stołek dla Joanny Erbel!

Z przyjemnością informujemy, że Joanna Erbel otrzymała stołek - nagrodę przyznawaną przez dziennikarzy i czytelników Gazety Wyborczej za zasługi dla Warszawy. Jak pisze Gazeta Wyborcza, Joannę Erbel nominowano za zaangażowanie kampanie i inicjatywy społeczne. Joanna Erbel walczyła o Bar Prasowy przy Marszałkowskiej, skutecznie namawiała urzędników do wprowadzenia budżetu obywatelskiego. Broniła przed wyburzeniem domków fińskich na Ujazdowie. Blokowała eksmisje lokatorów z reprywatyzowanych kamienic. Protestowała przeciwko wybetonowaniu alejki w Lesie Bielańskim i wycince starych drzew w Ogrodzie Krasińskich. Walczy o zagospodarowanie tysięcy stołecznych pustostanów. Była jedną z inicjatorek Kampanii Stop podwyżce cen biletów. 

Co równie ważne, pomimo tego, że Joanna Erbel należy do największych krytyków rządów pani prezydent, to dogaduje się z jej najbliższymi współpracownikami. Jeżeli się spiera, to konstruktywnie. Jest szanowana przez radnych od prawa do lewa.

Jak mówi sama Joanna Erbel: "Nie działam nigdy sama. Zawsze jest to sieć osób. Może mam mniejszą niechęć do rozmów z urzędnikami i dlatego widać mnie przy efekcie finalnym". My będziemy mniej skromni. Sukces Joanny to również nasz sukces. Nas, zielonych mieszkańców Warszawy. Dziś zdobyliśmy stołek, jutro zdobędziemy Warszawę!

Gratulujemy i dziękujemy! Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...