1 listopada 2012

Zaproszenie: Jak wzmocnić prawdziwą lewicę?

Bruno Fialho
Zapraszamy na spotkanie z Bruno Fialho, specjalistą od polityki miejskiej i lokalnej, współpracownikiem Jean-Luca Mélenchona w Partii Lewicy. Bruno jest członkiem Rady Krajowej Partii Lewicy, w latach 1995-2008 był wiceburmistrzem XVIII dzielnicy Paryża.
Zielone Centrum Marszałkowska 1, lok. 160
Sobota, 3 listopada, godz. 19.00
Kilka miesięcy temu kampania prezydencka Jean-Luca Mélenchona zmieniła układ sił na francuskiej scenie politycznej. Mając rywala z Frontu Lewicy, także kandydat socjalistów, a obecnie prezydent Francji François Hollande przesunął się w lewo. Dziś Front Lewicy pilnuje, aby socjaliści nie wycofywali się ze składanych wówczas obietnic. Bez takich formacji jak Front Lewicy i Zieloni nie ma postępowej polityki!
Kampania Mélenchona przywróciła Francuzom i Francuzkom nadzieję. Odebrała monopol skrajnej prawicy na reprezentowanie tych, którzy coraz wyraźniej widzą, że obecny system jest nie do utrzymania.
Czy w Polsce możliwa jest federacja partii i organizacji lewicowych? Jak możemy skorzystać z doświadczeń frontów lewicowych w innych krajach? Jak powstały Partia Lewicy i Front Lewicy we Francji? Czy możliwe jest powtórzenie takiego sukcesu na skalę europejską? Lewicowe federacje rosną w siłę między innymi w Portugalii, Grecji, Hiszpanii... Czy już czas na nową Międzynarodówkę Obywatelskiej Rewolucji w Europie (MORE)?
Czy możliwa jest inna Europa - demokratyczna, ekologiczna i socjalna?
Dowiedz się więcej: 14 listopada 2012 w całej Europie strajki i demonstracje przeciwko polityce zaciskania pasa.

Swój udział w wydarzeniu można potwierdzić na fb.
Na spotkanie zapraszają warszawscy Zieloni i komitet TAK dla Kobiet.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...