25 września 2012

Zaproszenia na weekend

Piątek, 28 września, godz. 18.00: Masa Krytyczna + Światowy Dzień Działania na rzecz Dostępnej i Legalnej Aborcji
Piątek - sobota, 28-29 września: Macierzyństwo i polityka - konferencja

**************************************************

PRZEJAZD ROWEROWY W ŚWIATOWY DZIEŃ DZIAŁANIA NA RZECZ DOSTĘPNEJ I LEGALNEJ ABORCJI

Od lat 90. 28 września obchodzony jest jako światowy dzień walki o dekryminalizację aborcji. Obowiązująca w Polsce ustawa należy do najbardziej restrykcyjnych na świecie. Chcemy to zmienić! Jeśli uważasz, że każda kobieta ma prawo do decydowania o swoim ciele, przyłącz się do nas 28 września!

W Światowym Dniu Działania na Rzecz Dostępnej i Legalnej Aborcji domagamy się zmiany ustawy regulującej dostęp do aborcji i umożliwienia kobietom korzystania ze wszystkich usług zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego.

Żądamy:
* legalnej aborcji
* antykoncepcji dofinansowanej z budżetu państwa
* rzetelnej edukacji seksualnej w szkołach

Zapraszamy do wzięcia udziału w przejeździe rowerowym Masa Krytyczna organizowanym 28 września. Wyjazd o godzinie 18.00 z Placu Zamkowego.

Trasa przejazdu

**************************************************

MACIERZYŃSTWO I POLITYKA - NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI


W imieniu Instytutu Etnologii i antropologii Kulturowej UW oraz Fundacji im. Heinricha Bölla serdecznie zapraszamy na konferencję MACIERZYŃSTWO I POLITYKA - NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI, która odbędzie się w dniach 28-29 września 2012 r. na Uniwersytecie Warszawskim. Lokalizacja: Sala balowa w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich, Krakowskie Przedmieście 32.


Podczas konferencji postaramy się odpowiedzieć min. na pytania:
* Jakie są źródła, konteksty i specyfika procesu upolityczniania macierzyństwa w Polsce? Jakie dyskursy dotyczące macierzyństwa i opieki ścierają się w przestrzeni publicznej w Polsce?
* W jaki sposób dyskursy, reprezentacje i praktyki macierzyńskie są kształtowane przez poszczególnych aktorów społecznych, np. państwo, Kościół Katolicki czy ruchy społeczne?
* Do jakich strategii w procesie upolityczniania macierzyństwa sięgają instytucje państwa, ruchy oddolne i reprezentanci Kościoła Katolickiego?

Plan konferencji na stronie Fundacji im. Heinricha Bölla

28-29 września 2012, sala balowa w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich, Krakowskie Przedmieście 32.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...