1 czerwca 2011

Zieloni za referendum w sprawie prywatyzacji SPEC – przyłącz się!

Witamy – i prosimy o podpisanie się pod ponadpartyjnym wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie prywatyzacji Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Dlaczego zachęcamy do tego kroku?

− Dla Twojej kieszeni: Ceny ciepła w Warszawie są aktualnie niższe niż w innych miastach – dlatego, że przedsiębiorstwo komunalne nie jest nastawione wyłącznie na zysk. Ekipa Hanny Gronkiewicz-Waltz podwyższyła już między innymi ceny biletów komunikacyjnych oraz opłaty za wodę, w planach jest też wzrost opłat za żłobki. Dość już tego!

− Dla kieszeni miasta: Sprzedaż majątku miasta nie może być podstawą planowania jego budżetu. Co z będzie, kiedy Platforma Obywatelska sprzeda wszystkie miejskie spółki? Solidne finanse Warszawy powinno osiągać się bez wyprzedaży kluczowej dla mieszkanek i mieszkańców infrastruktury! SPEC przynosi stały dochód w wysokości kilkudziesięciu milionów złotych. Czy opłaca się sprzedawać firmę przynoszącą stały i pewny zysk?

− Dla ekologii: Firmę publiczną łatwiej wciągnąć w skoordynowane działania na rzecz działań przyjaznych środowisku, takich jak oszczędzanie ciepła, termoizolacja budynków, bardziej ekologiczna produkcja energii. Wystarczy chcieć!

− Dla przejrzystości: Ratusz odmawia podania do publicznej informacji szczegółów negocjacji prywatyzacyjnych, takich jak warunki sprzedaży SPEC czy podmiotów zainteresowanych jego kupnem. Nie zgadzamy się na układy za zamkniętymi drzwiami!

− Dla demokracji: W ważnych dla rozwoju miasta sprawach warszawianki i warszawiacy mają prawo do powiedzenia własnego zdania. Demokracja to coś więcej niż wrzucenie kartki do urny raz na 4 lata!

− Dla zasady: Uważamy, że ważne usługi publiczne, takie jak zdrowie, edukacja czy infrastruktura, powinny pozostać w rękach państwa i samorządów.

Dziękujemy za złożenie podpisu pod wnioskiem o referendum – dziękujemy za oddanie głosu na demokrację! Zapraszamy do zapoznania się z działalnością Zielonych w Warszawie.

Zachęcamy do odwiedzenia strony „STOP prywatyzacji SPEC”, na której możesz znaleźć wzór formularza do zbierania podpisów wśród Twoich znajomych.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...