17 listopada 2010

Mokotowski list otwarty

Witamy serdecznie!

21 listopada odbędą się wybory samorządowe. Będą Państwo mieli wpływ na to, jak w ciągu najbliższych lat będzie wyglądać nasze miasto. Jako Zieloni zwracamy się do Państwa z prośbą o poparcie naszych kandydatek i kandydatów.

Zieloni w tegorocznych wyborach samorządowych prowadzą swoją kampanię pod hasłem „Zielona Warszawa – miasto dla ludzi!”. Uważamy, że po latach skupiania się na wielkich inwestycjach czas na danie priorytetu poprawie jakości życia mieszkankom i mieszkańcom Warszawy. Miasto tworzą bowiem przede wszystkim ludzie i relacje, zachodzące między nimi, umożliwiające sprawne działanie miejskiego mikroorganizmu.

Wiele ze spraw, o których mówiliśmy przy okazji wyborów samorządowych 4 lata temu pozostaje aktualnych – nadal osoby z niepełnosprawnością i rodzice z wózkami muszą walczyć z niedostosowaną do ich potrzeb przestrzenią miejską, seniorzy – z niedostatecznym dostępem do życia społecznego i kulturalnego, lokalne społeczności – z niezrównoważonym rozwojem miasta, grożącym ograniczaniem ich dostępu do terenów zielonych i cennych przyrodniczo.

W ciągu ostatnich lat staraliśmy się w praktyce realizować naszą wizję miasta, opiniując miejskie dokumenty i biorąc udział w akcjach, mających na celu obronę tkanki miejskiej. Na Mokotowie walczyliśmy (z sukcesem) o zachowanie integralności Pola Mokotowskiego, utrzymanie kina Iluzjon i o rewitalizację jego otoczenia, uwzględniającą potrzeby lokalnej społeczności, zajmowaliśmy się sprawą Jeziorka Czerniakowskiego, opiniowaliśmy dzielnicowy plan rewitalizacyjny.

W skali miasta jako pierwsi zaproponowaliśmy powstanie Stołecznej Polityki Klimatycznej, łączącej w sobie troskę o środowisko z poprawą jakości życia, zaprezentowaliśmy konkretne pomysły, związane z regulacją obecności reklam w przestrzeni publicznej, wysyłaliśmy nasze uwagi do miejskiej polityki ochrony środowiska, a także odpadowej. To tylko mały fragment naszej dotychczasowej działalności.

Zielone miasto jest dla nas miastem otwartym, tolerancyjnym i wielokolorowym. Przestrzeń publiczna jest w nim zorganizowana tak, by umożliwiać poruszanie się w niej ludziom niezależnie od ich stanu zdrowia. To miasto, w którym – dzięki elastycznej polityce czynszowej – rozwijają się lokalne inicjatywy kulturalne, rewitalizowane są miejskie targowiska i parki, a ludzie mają więcej do powiedzenia, jeśli chodzi o decyzje dotyczące obszaru, na którym żyją.

Zielone miasto możemy zbudować razem. W najbliższych wyborach liczyć się będzie każdy głos. Pragniemy, by mogli Państwo dokonać świadomego wyboru, dlatego załączamy biogramy naszych kandydatek i kandydatów, startujących z list SLD do Rady Miasta i do rady dzielnicy Mokotów. Wśród załączników znajdą też Państwo nasz tegoroczny program wyborczy – tak, abyście mogli samodzielnie zdecydować, czy Zielona Warszawa jest wizją, z którą Państwo się utożsamiacie.

Z chęcią udzielimy wszelkich informacji, dotyczących naszego startu w tegorocznych wyborach. Będziemy też wdzięczni – w wypadku, jeśli podzielają Państwo naszą wizję Zielonej Warszawy – za wszelką pomoc związaną z upowszechnieniem informacji o naszym starcie, takich jak np. informowanie znajomych mieszkających na Mokotowie.

W imieniu zielonych kandydatek i kandydatów na Mokotowie
Bartłomiej Kozek, przewodniczący koła warszawskiego partii Zieloni

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...