30 października 2010

Zieloni odsłaniają swój program oraz osoby startujące z ich rekomendacji

Na środowej konferencji prasowej w mokotowskim klubie Relaks główne twarze kampanii – Krystian Legierski, Agnieszka Grzybek i Bartłomiej Kozek – zaprezentowały najważniejsze elementy programu partii dla Warszawy, a także osoby kandydujące z rekomendacji Zielonych do rady miasta i rad dzielnic. Poparcia dla kandydatek i kandydatów Zielonych, startujących z list SLD, udzielił Wojciech Olejniczak, startujący z poparciem Sojuszu i Zielonych na urząd prezydenta Warszawy.

- Ludzie w Warszawie potrzebują dostępnych cenowo mieszkań, dlatego wspieranie budownictwa komunalnego będzie dla nas priorytetem – powiedział Krystian Legierski, który startuje z pierwszego miejsca do Rady Miasta w okręgu Mokotów. - Będziemy też dążyć do zmian w polityce czynszowej, umożliwiających rozwój kultury i przedsiębiorczości w dzielnicach, odzyskania od kościoła katolickiego majątku, jaki uzyskał w wyniku naszym zdaniem bezpodstawnego wzbogacenia się, a także będziemy dążyć do budowy centrum kongresowego z prawdziwego zdarzenia, które przynosić będzie miastu chlubę i finansowe zyski.

- Warszawa, jak wskazał Krystian, potrzebuje relaksu, ale potrzebuje też demokracji – dodał Bartłomiej Kozek, startujący z drugiego miejsca do rady dzielnicy Mokotów w okręgu Stary Mokotów. - Doprowadzimy do stanu, w którym konsultacje społeczne odbywać się będą przed, a nie po opracowaniu dokumentów czy planów zagospodarowania przestrzennego, w którym mieszkanki i mieszkańcy będą mieli dostęp do informacji o konfliktach w przestrzeni publicznej, a także o zdrowotnych kosztach zanieczyszczenia środowiska – tak, by dzięki dostępowi do informacji mogli podejmować świadome decyzje, dotyczące kształtu miasta, w którym żyjemy.

- Chcemy, by miasto uczyniło pierwszy krok w stronę wprowadzania w życie budżetu partycypacyjnego – a także by zbadało, w jaki sposób obecna struktura wydatków wpływa na nierówność płci w Warszawie – powiedziała Agnieszka Grzybek, startująca z drugiego miejsca do rady miasta w okręgu Praga Północ/Białołęka – Nie zapominamy także o problemach wielu rodziców z dostępnością żłobków i przedszkoli blisko ich miejsc pracy i zamieszkania. Na naszych listach znalazły się osoby reprezentujące różnorodne środowiska – od feministycznych po lokatorskie, od LGBT po kulturalne. Wierzymy, że razem możemy zrealizować nasze wyborcze hasło: Zielona Warszawa – Miasto dla ludzi!

- Wyrażam ogromne zadowolenie z faktu, że mogę kandydować na urząd prezydenta Warszawy z poparciem Zielonych – dodał Wojciech Olejniczak. - Znam koleżanki i kolegów od wielu lat i co do postulatów nie mam żadnych wątpliwości. Ten program jest dojrzały i przyszłościowy, dlatego ważne jest, by Warszawa rozwijała się w taki sposób, w jaki to środowisko go widzi.

Zieloni rekomendują swoje kandydatki i kandydatów na listach SLD.

Do Rady Miasta Stołecznego Warszawy:

Krystian Legierski – okręg nr 3 Mokotów, miejsce 1,
Agnieszka Grzybek – okręg nr 6 Praga Południe/Białołęka, miejsce 2,
Katarzyna Szymielewicz – okręg nr 1 Śródmieście/Ochota, miejsce 9,
Tomasz Szypuła – okręg nr 2 Praga Południe, miejsce 11,
Anna Kalbarczyk-Perzanowska – okręg nr 4 Wola, miejsce 6,
Hanna Gill-Piątek – okręg nr 4 Żoliborz/Bielany, miejsce 6,
Leszek Kuzak – okręg nr 6 Praga Południe/Białołęka, miejsce 6,
Agata Czarnacka – okręg nr 7 Targówek, Rembertów, Wawer i Wesoła, miejsce 7,
Wiktor Dynarski – okręg nr 7 Targówek, Rembertów, Wawer i Wesoła, miejsce 14,
Tomasz Piątek – okręg nr 8 Ursynów/Wilanów, miejsce 4,
Małgorzata Danicka-Kosut – okręg nr 8 Ursynów/Wilanów, miejsce 9,
Julia Kubisa – okręg nr 9 Bemowo/ Ursus/ Włochy, miejsce 10,

Do Rad Dzielnic:

MOKOTÓW

Bartłomiej Kozek – okręg nr 1, miejsce 2,
Rafał Bernat – okręg nr 2, miejsce 7,
Grzegorz Laszuk – okręg nr 3, miejsce 7 ,
Yga Kostrzewa – okręg nr 4, miejsce 4,

ŚRÓDMIEŚCIE

Aleksandra Kretkowska – okręg nr 2, miejsce 8,
Katarzyna Dmochowska – okręg nr 3, miejsce 6,
Irena Kołodziej – okręg nr 5, miejsce 6,

PRAGA POŁUDNIE

Jan Stankiewicz – okręg nr 4, miejsce 7,

BIELANY

Szymon Siniarski-Czaplicki – okręg nr 4, miejsce 7

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...