25 października 2010

Zieloni i lokatorzy - razem

22 października (piątek) Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów zorganizowało pikietę w sprawie polityki mieszkaniowej w mieście. W pikiecie wzięły udział kandydatki Zielonych 2004 do Rady Miasta: Agnieszka Grzybek (okręg Praga Północ/ Białołęka) i Anna Kalbarczyk-Perzanowska (okręg Wola), ubiegające się o mandat z listy KW SLD. Odbyła się ona o 17.00 pod Pomnikiem Czterech Śpiących, na skrzyżowaniu ul. Targowej i Al. Solidarności.

- Miasto nie prowadzi polityki lokalowej i czynszowej nastawionej na potrzeby mieszkańców. Ceny wynajmu mieszkań są horrendalnie wysokie, czasami dwa, a nawet trzy razy wyższe niż w Berlinie. Miasto chwali się wprawdzie, że rozwój budownictwa mieszkaniowego jest jednym z priorytetów obecnych władz, ale przeczą temu twarde dane – powiedziała Agnieszka Grzybek, członkini Rady Zielonych, kandydująca do Rady Miasta w okręgu Praga Północ/ Białołęka. – Potrzebujemy tanich mieszkań komunalnych, wykonanych w dobrym standardzie, na wynajęcie których będzie stać pielęgniarkę czy nauczycielkę. W tej chwili rynek mieszkaniowy w Warszawie jest zepsuty wskutek braku polityki lokalowej ze strony władz samorządowych, ceny dyktują deweloperzy, dla wielu ludzi są one zaporowe.

- Domagamy się przejrzystości w przyznawaniu mieszkań komunalnych. W tej chwili procedury nie są do końca jasne, najbardziej potrzebujący gnieżdżą się w bardzo trudnych warunkach i latami czekają na przydział – powiedziała Anna Kalbarczyk-Perzanowska z Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów, kandydująca do Rady Miasta w okręgu Wola. – Poza tym postulujemy utworzenie ogólnodostępnej bazy danych o roszczeniach do budynków, żeby lokatorzy mogli sprawdzić, czy przypadkiem dom, w którym mieszkają, nie jest objęty reprywatyzacją. Było już sporo takich przypadków, kiedy ludzie dowiadywali się, że dom wrócił w prywatne ręce, kiedy nowy właściciel przysłał informację o podwyżce czynszu.

1 komentarz:

Beniex pisze...

Anonimowe oczernianie osoby kandydującej jest dość proste, ale nie muszę tego tolerować - komentarzy tego typu tolerował nie będę, za dużo jest ich już w sieci...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...