9 października 2010

Warszawscy Zieloni w koalicji z SLD chcą budować miasto na ludzką skalę

Na dzisiejszej konferencji prasowej Krystian Legierski i Bartłomiej Kozek ogłosili start Zielonych z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Dzisiejsze porozumienie oznacza, że Krystian Legierski będzie kandydował do Rady Miasta Warszawy z pierwszego miejsca na Mokotowie. W razie wygranej ma objąć urząd wiceprezydenta do spraw kultury i polityki społecznej w ekipie Wojciecha Olejniczaka.

- Warszawa pilnie potrzebuje progresywnej alternatywy wobec rządów Platformy Obywatelskiej. Takiej, która nie będzie się bała krytykować władz miasta, kiedy te lekceważą ludzi i która będzie umiała przedstawić własne pomysły na politykę miasta, bardziej nastawioną na ludzi i ich potrzeby. Takiej, która nie będzie ani przystawką PO, ani kwiatkiem do konserwatywnego kożucha. Zieloni zdecydowali się na wspólny start z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, bo wierzymy we wspólny sukces. Nasza kampania będzie uwzględniać zarówno bezpośredni kontakt z ludźmi, jak i wykorzystanie nowoczesnych technologii - powiedział Krystian Legierski, który będzie czołową twarzą Zielonych w warszawskiej kampanii do Rady Miasta i rad dzielnic.

- Chcemy być reprezentacją wyborczyń i wyborców lewicowych i liberalnych, oraz środowisk, które podzielają nasze krytyczne spojrzenie na rządy Hanny Gronkiewicz-Waltz i którym bliska jest zielona wizja rozwoju miasta. Przede wszystkim zapraszamy osoby zaangażowane w miejskie ruchy obywatelskie – ekologiczne, feministyczne, LGBT, lokatorskie czy działające na rzecz wolnej kultury. Razem możemy stworzyć siłę, która w Radzie Miasta i radach dzielnic będzie pilnować, aby Warszawa stawała się miastem bardziej przyjaznym dla swoich obywatelek i obywateli. - dodał Bartłomiej Kozek, przewodniczący warszawskich Zielonych i lider listy SLD do Rady Dzielnicy Mokotów w okręgu Wierzbno i Ksawerów.

Konferencja prasowa transmitowana była przez stronę kampanii Krystiana Legierskiego – www.krystianlegierski.pl, na której w trakcie kampanii będą pojawiać się dalsze informacje o kampanii.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...