5 października 2010

W zielonej sieci - odc. 44

Blogi:

- W tym tygodniu na Wyspach Brytyjskich najwięcej mówi się o Edzie Millibandzie - nowym liderze brytyjskiej Partii Pracy. Jane Watkinson uważa, że czas już na jej skręt w lewo i mniejsze sekciarstwo, a większą współpracę z innymi partiami na lewicy, Aled-Dilwyn Fischer studzi optymizm wobec zmian, bo - choć jak zauważa Jim Jepps - wygrał on dzięki głosom związkowców, to jednak jednocześnie w nowych władzach partii bliżej jest do jej prawego skrzydła. Peter Cranie z kolei trzyma kciuki za to, by Partia Pracy wsparła poprawkę Zielonej, Caroline Lucas, dotyczącej możliwości zagłosowania w referendum na temat ordynacji wyborczej na różne formy bardziej proporcjonalnego systemu.

- Nieco ekonomii: na Barkingside 21 pytanie - gdzie poszły nasze pieniądze? Aled-Dilwyn Fischer zastanawia się nad reakcją Międzynarodowego Funduszu Walutowego na cięcia w Wielkiej Brytanii, Jane Watkinson - nad alternatywami dla Produktu Krajowego Brutto, Richard Lawson tłumaczy, czym są działania kontrcykliczne.

- Gavin Rae pokazuje, dlaczego Polska przetrwała kryzys lepiej niż inne kraje regionu i jak odbywają się w nich protesty przeciwko cięciom wydatków publicznych.

- Na blogu "Potrójny kryzys" garść interesujących tekstów, między innymi o małopowierzchniowym rolnictwie oraz o równowadze między rządami a rynkami w krajach rozwijających się.

- Paweł Fischer-Kotowski na temat tego, dlaczego monitoring kamerowy nie zwiększa bezpieczeństwa - na przykładzie Bydgoszczy.

Partie:

- Niemcy: Źle się dzieje w Stuttgarcie.

- Austria: Walka z niemieckim atomem trwa także poza granicami tego kraju.

- Europa: Europejska Partia Zielonych wspiera demonstracje związkowe, a grupa Zielonych/Wolnego Sojuszu Europejskiego w PE pokazuje zasadność wprowadzenia europejskiego podatku transakcyjnego.


- Kanada: Debata o prostytucji.

- Irlandia: Wzrost inwestycji leśnych.

- Szkocja: Czy uda się z moratorium na wydobycie ropy za pomocą platform wiertniczych?

- Australia: Rusza parlamentarna komisja do spraw zmian klimatycznych.

- Nowa Zelandia: Kampania antyprywatyzacyjna rusza.

- Czechy: Sondaż wskazuje, że Zieloni uważani są za najmniej skorumpowaną partię w Pradze.

YouTube:

Tym razem... właściwie Vimeo - pierwsze przemówienie pierwszego Zielonego w australijskiej Izbie Reprezentantów, Adama Bandta.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...