27 listopada 2009

W zielonej sieci - odc. 11

Blogi:

- Jim Jepps pisze o stowarzyszeniach, poszukujących ponoć zaginionej męskiej tożsamości. Bywa ostry, ale nawoływania do bycia sobą, a nie rolą społeczną nigdy dosyć. Pokazuje też nieco kuriozalną desperację konserwatystów, którzy w urzędach publicznych w Brighton - mieście, w którym kandyduje do parlamentu Caroline Lucas, zabronili używać w rozmowach w pracy... przymiotnika "zielony", argumentując, że przyczynić się on może do wzrostu poparcia dla Zielonych...

- Przemysłowa produkcja biopaliw tworzy niebezpieczne napięcie między potrzebami żywnościowymi a produkcją energetyczną - dylemat opisuje Glenn Vowles.

- Ponieważ, jak zwykle, polskie media robią z hakerskiej igły widły, warto zaprezentować wykresy, które pokazują, że działalność człowieka i ostatnie zmiany klimatu to nie przypadek - Richard Lawson służy pomocą. Na temat samej afery komentarzu udziela Charlie Bolton.

- Na naszych antypodach, a właściwie w Nowej Zelandii, trwa dyskusja, w której rząd prawicowy, za pomocą mniejszości maoryskiej chce przygotować prawo, które karać będzie podatników, a nie trucicieli. Nandor Tanczos komentuje sytuację.

- Molly Scott-Cato o pieniądzach i sporcie.

Partie:

- Niemcy: Rośnie członkostwo w Zielonych.

- Austria: Kongres Przyszłości, czyli innowacyjna inicjatywa programowa.

- Europa: EPZ ma mieszane uczucia co do nowych liderów kontynentu, z kolei Zieloni/Wolny Sojusz Europejski w PE cieszą się z postępów w pakiecie telekomunikacyjnym, zapewniających ochronę praw internautów i internautek.

- Anglia i Walia: Adrian Ramsay, wiceprzewodniczący Partii Zielonych, rozpoczyna swoją kampanię do Westminsteru.

- Australia: Lewica i prawica porozumiewają się dla dobra trucicieli, przeciwko ludziom jeśli chodzi o politykę emisji gazów szklarniowych. Zieloni walczą z tym porozumieniem.

- Holandia: Tofik Dibi, deputowany Zielonej Lewicy, ogłasza manifest w sprawie debaty o polityce imigracyjnej tego kraju.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...