22 października 2009

W zielonej sieci - odc.7

Blogi

- Potencjalny Codziennik pisze o kandydaturze Michaela Briguglio na szefa Zielonych na Malcie. Człek bardzo lewicowy i interesująca postać, warta przybliżenia, tym bardziej, że po kolejnym słabym wyniku formacja ta będzie musiała się zastanowić nad strategią na przyszłość.

- Jak wymusić na międzynarodowych korporacjach lepsze przestrzeganie praw człowieka? Bojkot konsumencki za pomocą organizacji pozarządowych sugeruje Nigel Lawson.

- Ciąg dalszy problemów z rejestracją Zielonych Demokratów w Rwandzie - więcej o tym donosi Ben Duncan.

- Skoro pozostajemy już przy rzadko omawianych przez polskie media rejonach świata sugeruję Philipa Bootha i wyczerpującą analizę stanu Sahary Zachodniej.

- Normy i normalność? Scott Moly Cato decyduje się poddać tę kwestię refleksji.

- Irlandzcy Zieloni, na których pół zielonej rodziny ciska gromy, doprowadzili wreszcie do czegoś jednoznacznie pozytywnego, co odnotowują nawet blogi... Zielonych w Australii. Chodzi o zakaz upraw GMO, do którego doprowadzono w tym kraju.

- Dwaj Doktorzy zastanawiają się nad wizerunkiem Szkockiej Partii Narodowej i jej szansom na zdobycie 20 mandatów w najbliższych wyborach w Wielkiej Brytanii - na razie w Westminsterze mają ich 7.

Partie

- Austria: Zieloni wraz z kościołami walczą przeciwko zaostrzaniu przepisów imigracyjnych.

- Europejska Partia Zielonych wybrała swoje władze. Zobaczymy, jak realizowane będą obiecujące z polskiego punktu widzenia zapewnienia o poświęceniu większej uwagi krajom Europy Południowej i Wschodniej, które padły z ust nowego-starego współprzewodniczącego EPZ, Philippe'a Lambertsa.

- Anglia i Walia: Caroline Lucas pokazuje prawdziwą twarz zapewnień konserwatystów o trosce o środowisko. Zachęcanie do dobrowolnych zobowiązań zamiast regulacji prawnych wielkich szans na zmiany w poziomie emisji gazów szklarniowych nie daje...

- Kanada: Tam konserwatyści wcale nie są lepsi - ba, są w stanie dopuścić do sytuacji, kiedy z legislacją proekologiczną zaczynają kraj wyprzedzać... Stany Zjednoczone.

- Irlandia: Temat żywności intensywnie eksploatowany, także z poziomu łączenia kryzysu ekonomicznego z żywnościowym.

- Czechy: Ondrej Liska walczy o powrót młodzieżowego radia publicznego na fale eteru.

- Stany Zjednoczone: Zieloni wzywają do demonstracji protestu przeciw pokojowej nagrodzie Nobla dla Obamy. Cóż, argumentów im nie brakuje...

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...