30 października 2009

W zielonej sieci - odc. 8.

Blogi:

- Darmowa termoizolacja? Sue Luxton przedstawia na swoim blogu wnioski i zalecenia w tej sprawie, bardzo przydatna lektura.

- Nowa członkini Szkockich Zielonych, Debra Storr, zajmuje się kwestią ubóstwa paliwowego i sposobów na jego przezwyciężenie.

- Dlaczego, zamiast płacy minimalnej, potrzeba nam "płacy do życia", zaspokajającej podstawowe potrzeby człowieka? Odpowiedzi udziela Ben Duncan.

- Lokalny oddział Zielonych Anglii i Walii w Birmingham zdecydował się nie wystawiać osoby konkurującej z lewicową polityczką muzułmańską, Salmą Yaqoob. Jim Jepps pisze o tym, dlaczego to dobra decyzja.

- Dwaj Lekarze wspominają o wzroście zielonych nastrojów w Szkocji.

- Płaca maksymalna? Tego typu pomysł jest poważnie debatowany na Zachodzie - Stuart Jeffery opowiada o tym, dlaczego.

- Pamiętajmy też o tym (co w Polsce nie wydaje się wyobrażalne...), ze w bogatszych krajach wiele osób o sporych zarobkach wręcz domaga się wyższych podatków dla siebie, które mogłyby pomóc w walce ze zmianami klimatycznymi i ubóstwem. O tego typu inicjatywie w Niemczech pisze Derek Wall.

- Australijscy Zieloni na swoim blogu apelują - nie zostawajcie w pracy nadprogramowo, szczególnie, kiedy nic wam za to nie płacą.

Partie:

- Niemcy: Zielony punkt widzenia na podpisaną przez CDU, CSU i FDP umowę koalicyjną dostępny jest online.

- Austria: Zieloni inicjują wielką debatę o przyszłości, na którą zapraszają wszystkich poprzez Internet.

- Parlament Europejski: zebranie narodowych delegacji debatujących nad zapobieganiem zmianom klimatycznym w Kopenhadze tuż tuż, ale aktualna polityka unijna nie gwarantuje wielkiego sukcesu...

- Anglia i Walia: Pełne poparcie Zielonych dla strajku w Royal Mail.

- Szkocja: 70% ankietowanych Szkotek i Szkotów krytycznie ocenia prywatyzację kolei.

- Irlandia: Oszczędzanie energii będzie się opłacać - z pomocą irlandzkiego rządu, dzięki jego inwestycjom ma szansę powstać 5 tysięcy miejsc pracy.

- Kanada: Zieloni znacząco idą w górę w Quebecku - prowincji, w ktorej tradycyjnie mieli słabe poparcie. Wsparcie socjaldemokratów z NDP dla konserwatywnego rządu poważnie osłabiło lewicę.

- Nowa Zelandia: Prawicowy rząd rozpoczyna reformy, złużące prywatyzacji wody, zdumiewająco podobne do tych przeprowadzonych przez rząd Thatcher w Wielkiej Brytanii. Nie trzeba mówić, że Zielonym to się nie podoba...

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...