15 września 2009

Ochroń Kopę Cwila - podpisz petycję!

Zapraszamy do podpisania się pod petycją w sprawie szybkiego uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego Kopy Cwila, przygotowaną przez Bartosza Dominiaka (Rada Miasta) i Piotra Guziała (Rada Ursynowa).

Komentując sytuację wokół Kopy Cwila, Bartłomiej Kozek, przewodniczący koła warszawskiego Zielonych 2004, powiedział:

- W sytuacji, gdy wskaźnik pokrycia miasta planami zagospodarowania przestrzennego wynosi ledwo 20%, nie możemy pozwalać sobie na opóźnianie procesu ich uchwalania - szczególnie, gdy zabiega o niego zaniepokojona ryzykiem utraty terenów rekreacyjnych społeczność lokalna. Zwłoka działać może niczym urbanistyczna broń masowego rażenia, w tym wypadku oznaczająca ryzyko rozpoczęcia prac nad zabudowaniem tego obszaru. Wspieramy petycję radnych SDPL, którzy chcą zapobiec zaistnieniu takiej sytuacji i zachęcamy do podpisania się pod apelem do Hanny Gronkiewicz-Waltz o przyspieszenie plac planistycznych na obszarze Ursynowa Północnego.

Oto treść apelu, który można podpisać w serwisie Petycje.pl:

Szanowna Pani Prezydent,

W związku z pisemną deklaracją Pana Jacka Wojciechowicza - Zastępcy Prezydenta m. st. Warszawy, że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zachodniej części Ursynowa Północnego zostanie uchwalony jeszcze w 2009 r., zwracamy się z oczekiwaniem niezwłocznego przyspieszenia prac planistycznych, tak by plan został uchwalony w terminie wskazanym przez Pana Prezydenta.

Opóźnianie uchwalenia planu odbieramy jako działanie celowe zmierzające do zabudowy terenów od zawsze rekreacyjnych, na co jako mieszkańcy nie wyrażamy zgody i od ponad 10 lat skutecznie oprotestowujemy.

Przypominamy, że za rok odbędą się wybory samorządowe, w których nie oddamy głosu na osoby, czy ugrupowania działające w sprzeczności z interesem zdecydowanej większości mieszkańców północnego Ursynowa, jednak wierzymy, że Pani Prezydent dotrzyma złożonej nam, mieszkańcom obietnicy.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...