26 września 2009

Białołęka nadal zielona?

Na moją skrzynkę mailową trafiła następująca wiadomość. Pewien pan (danych osobowych nie podam) przesłał informacje na temat niepokojącego go rozwoju wypadków w okolicy, w której mieszka. Poinformowałem o sprawie media i mam nadzieję, że zainteresują się problemem. Jeśli macie tego typu sprawy, to polecam naszą partyjną stronę prawną - być może będziecie tam mogły/mogli znaleźć rozwiązania Waszych problemów związanych z konfliktami ekologicznymi w Waszej okolicy.

***

W związku z prowadzonymi pracami ziemnymi w rejonie ul. Geodezyjnej zwracam się z uprzejmą prośbą o interwencje i pomoc w ocleniu wieloletnich drzew.

W sierpniu 2009 r. po podobno uzyskaniu stosownych pozwoleń firma Agroman Sp. z o.o. przystąpiła do wykonania drogi serwisowej od osiedla Lewandów Leśny do osiedla Lewandów gmina Białołęka Warszawa. W związku z prowadzonymi pracami wycięto szpaler ponad metrowej średnicy drzew – Topoli kilkunastoletnich. Pomimo interwencji w UG Białołęka nie udało się zatrzymać wycinki bo zdaniem przedstawiciela to zwykłe topole i wycina się je bez względu na wiek. Planowane inwestycje na tym terenie mogą zostać zrealizowane bez wycinki resztek drzew z zachowaniem naturalnego miejsca gniazdowania ptaków zasiedlających drzewa. Dodatkowo pomimo uciążliwości związanej z pyleniem i śmieceniem tych drzew są one jedynym ekranem miedzy osiedlem a trasą toruńską którą dziennie przejeżdża kilkaset tysięcy samochodów. W związku z tym, że inwestycja została już zrealizowana zwracam się z prośbą o zatrzymanie dalszej części planowanej wycinki drzew przy ul Geodezyjnej.

Niestety w ramach modernizacji kanały melioracyjnego mieszkające tam bobry opuściły już swoje siedlisko prawdopodobnie bezpowrotnie. Rozumiem, że rozwój miasta ma swoją cenę ale czy trzeba szastać tą kwota bezsensownie. Kupując mieszanie na nowo powstającym osiedlu w dzielnicy Białołęka miałem świadomość, że okoliczne tereny zostają zabudowane ale nie musi tej zabudowie towarzyszyć tak wielka degradacja. Może zanim powstanie obiecywany park w okolic ktoś zastanowi się, że to jest błędne koło z jednej strony wycinać starodrzew i potem sadzić park od nowa. Zapraszam do wizji lokalnej tego masakrycznego przedsięwzięcia.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...