8 sierpnia 2009

Zaprzyjaźnione zaproszenia

Potrzebujemy waszej pomocy. 17 lipca w Warszawie odbędzie się ogromna parada dla całej Europy - EuroPride 2010. Pesymistycznie spodziewamy się 10 tysięcy osób przyjezdnych i kilku tysięcy uczestników z Polski. Tak ogromne wydarzenie wymaga pracy wielu osób.

Ale nie tylko parada będzie w programie. Planujemy przygotować mnóstwo atrakcji dla naszych gości. Dni Równości, planowo, trwać będą 10 dni, w czasie których odbywać się będą konferencje, spotkania, dyskusje, wystawy, koncerty, imprezy i wiele innych wydarzeń.

Potrzebujemy wszystkich możliwych rąk do pracy. Twoich również. Nie ważne czym się zajmujesz na co dzień, w jakim jesteś wieku czy ile masz czasu. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Zdobądź doświadczenie przy organizowaniu międzynarodowej imprezy, poznaj masę ludzi, włącz się, aby parada była taką o jakiej Ty marzysz i, przede wszystkim, baw się dobrze.

Wszystkich chętnych zapraszamy do pisania na adres wolontariat@europride2010.eu

Zgłoś się już dzisiaj, żebyśmy mogli zaplanować nasze działania.

Nie muszę wspominać, że zaangażowane osoby będą mieć zniżki, materiały od naszych sponsorów, specjalne imprezy i masą niespodzianej, prawda? :)

***

Film "Zejdź na ziemię" w "Ustach Mariana" w W-wie - Klub Filmowy LGBT zaprasza

Od sierpnia br. Klub Filmowy LGBT będzie działał równolegle w klubie Krystiana Legierskiego "Usta Mariana" oraz w dotychczasowym miejscu czyli w Krytyce Politycznej (seanse w KP wznowimy we wrześniu, tuż po przeprowadzce do nowej, wspaniałej siedziby).

Tymczasem już w czwartek, 13 sierpnia br. zapraszamy na pokaz angielskiego filmu "Get Real" z 1999 r. (polskie tytuły: "Zejdź na ziemię" lub "Bądź sobą") w reżyserii Simona Shore'a. To bezpretensjonalna i odważna historia emancypacji Stevena Cartera, licealisty, który zakochuje się w najprzystojniejszym chłopaku ze szkoły. Wielka szkoda, że na razie podobne opowieści możemy oglądać tylko z importu. Po seansie zapraszamy na dyskusję o tym, jak wyglądają coming outy gejów i lesbijek w polskich szkołach.

Pokaz filmu odbędzie się 13 sierpnia (czwartek) o godz. 20.00. w klubie "Usta Mariana" przy ul. Brzozowej 237 (wejście od strony Barbakanu), w sali na dole. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Prowadzenie: Bartosz Żurawiecki i Mariusz Kurc oraz Krystian Legierski

***

Kłącza Kultury. Weekend z samorządną, wolną i krytyczną kulturą

Laboratorium Indeksu73 + BarCamp Wolnego Uniwersytetu Warszawy
21 i 22 sierpnia 2009, KOMUNA OTWOCK Warszawa ul. Lubelska 30/32

Zainicjowany przez: Wolny Uniwersytet Warszawy, Inicjatywę Indeks73, Komunę Otwock, Fundację Bęc Zmiana oraz Stowarzyszenie Kultura Miejska w Gdańsku.

Zapraszamy na weekend z samorządną, wolną i krytyczną kulturą. Jest on wynikiem połączenia sił Inicjatywy Indeks73, Wolnego Uniwersytetu Warszawy i Komuny Otwock. Naszym celem jest krytyczna refleksja nad obecnym stanem kultury i dążenie do wprowadzenia w życie nowych, bardziej demokratycznych, odważnych i innowacyjnych sposobów tworzenia i dystrybucji kultury.

Laboratorium Indeksu 73 to cykl kursów odbywających się w Warszawie, Poznaniu i Gdańsku oraz w przestrzeni wirtualnej (forum, Wiki etc). Ma on na celu wypracowanie i upowszechnienie nowych metod badawczych i edukacyjnych promujących wolność twórczą, wolną kulturę oraz nowoczesne metody uczestnictwa w kulturze. Cały cykl warszawski odbywa się pod roboczym tytułem "Sztuka i polityka". Pierwsze Laboratorium Indeksu73 będzie okazją do krytycznej analizy i warsztatowej pracy, skupionej nad takimi tematami, jak: kultura jako dobro publiczne, przejrzystość polityki kulturalnej, kwestie współzarządzania kulturą, poszukiwania "trzeciej drogi" na tym polu. Do udziału w warsztatach zapraszamy osoby zajmujące się kulturą i sztuką, dziennikarstwem, prawem, socjologią czy ekonomią społeczną, a także studentki i studentów, wykładowców i wykładowczynie oraz wszystkich tych, dla których twórczość, dystrybucja i odbiór kultury odgrywa znaczącą rolę.

BarCamp Wolnego Uniwersytetu Warszawy jest oddolną, samorządną i demokratyczną alternatywą wobec oficjalnie propagowanych sposobów rozmawiania o kulturze i społeczeństwie, oraz decydowania o ich dalszym kształcie. BarCamp WUW-u jest anty-konferencją, której program jest wypracowywany oddolnie i spontanicznie przez uczestników. Do udziału w (nie)kongresie zaproszeni są wszyscy zainteresowani dyskusją nad stanem obecnym i przyszłością wolnej i samorządnej kultury w demokratycznym społeczeństwie. BarCamp nie ma z góry ustalonego programu - jest on projektowany przez uczestników. Nie ma podziału na ekspertów i biernych słuchaczy. Każdy jest zaproszony do zaprezentowania krytycznej analizy status quo, przedstawienia już istniejących alternatyw, utopijnego myślenia o przyszłości, czy postulatów realnych zmian i reform!

Dzień 1: Laboratorium Indeksu73. Kurs Pierwszy
Kultura jako dobro publiczne. Partycypacja, dostęp czy współzarządzanie?
www.laboratorium.indeks73.pl

Piątek, 21 sierpnia, godzina 17.00 - 21.00*
Miejsce: KOMUNA OTWOCK Warszawa ul. Lubelska 30/32
Prowadzenie: dr Ewa Majewska
Współpraca: Kuba Szreder, Agnieszka Kaim, Lidka Makowska

Osoby zainteresowane udziałem w pierwszym kursie prosimy o kontakt z Agnieszką Kaim -
akaim(at)indeks73.pl, tel. 0-58/ 3445420, do dnia 17 sierpnia 2009. Ilość miejsc ograniczona! Udział bezpłatny

Dzień 2: BarCamp WUW-u Sieciowy (nie)kongres wolnej kultury
www.wuw2009.pl

Sobota, 22 sierpnia, godzina 14.00 - 21.00
Miejsce: KOMUNA OTWOCK Warszawa ul. Lubelska 30/32

Wstęp wolny i powszechny. Zachęcamy wszystkich do wygłaszania referatów. Prosimy o ich wcześniejszą rejestrację na Wiki: www.pl.barcamp-wuw.wikia.com, pod adresem mailowym organizatorów, albo na miejscu, w trakcie BarCampu. Ilość referatów ograniczona jedynie czasem.

Kontakt: Agnieszka Szreder - aga(at)funbec.eu

***

Instytut na rzecz Ekorozwoju zaprasza na panel:
"ENERGETYKA JĄDROWA - PRZEBIEG DEBATY W NIEMCZECH"
14 WRZEŚNIA 2009, WARSZAWA, CENRUM ZIELNA, GODZINA 9.30

Wiele przesłanek wskazuje, że obecny rząd z determinacją dąży do zbudowania elektrowni jądrowej w Polsce. Chcąc zaprezentować doświadczenia społeczeństw europejskich w budowaniu świadomości energetyki jądrowej Instytut na rzecz Ekorozwoju zaprasza do udziału w spotkaniu dyskusyjnym "Energetyka jądrowa przebieg debaty w Niemczech".

Celem panelu jest:

- stworzenie możliwości polskiemu społeczeństwu zapoznania się z przebiegiem debaty na temat energetyki jądrowej w Niemczech,
- przybliżenie polskiemu społeczeństwu przemian, jakie zachodziły w społeczeństwie niemieckim w związku z podejmowaniem decyzji odnoszących się do rozwoju energetyki jądrowej w tym kraju,
- podniesienie świadomości społecznej w zakresie energetyki jądrowej.

Goście z Niemiec:

- administrację państwową reprezentować będzie przedstawiciel Ministerstwa Ochrony Środowiska, Przyrody i Bezpieczeństwa Nuklearnego.
- media reprezentowane będą przez Der Spiegel
- organizacje ochrony środowiska - dyrektor Euronatur.
- lokalną społeczność - działacz organizujący w przeszłości protesty przeciwko energetyce jądrowej

W celu dobrej realizacji przedsięwzięcia zaprosiliśmy do współpracy organizację Fundacje Heinrich-Böll i Euronatur.

Prosimy o potwierdzenie udziału:

ine@ine-isd.org.pl
tel. +48 +22 8510402, -03, -04
fax +48 +22 8510400

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...