19 kwietnia 2009

Pożary autobusów pokazują, że nie wolno oszczędzać na usługach publicznych

Koło warszawskie Zielonych wyraża poważne zaniepokojenie sytuacją na stołecznych drogach. Powtarzające się wypadki pożarów autobusów pokazują dobitnie, że miejski transport zbiorowy wymaga poważnych inwestycji i promowania przez miasto.

- Coraz wyraźniej widzimy, że oszczędzanie na ludziach prowadzi do ograniczenia bezpieczeństwa nas wszystkich. - mówi przewodnicząca koła warszawskiego Zielonych, Irena Kołodziej. - Doniesienia pracowników MZA mówią o złej polityce komunalnego przewoźnika, który do tej pory oszczędzał na mechanikach i monterach. Efekty widać gołym okiem – wyglądają dość widowiskowo w telewizji, ale dla mieszkanek i mieszkańców Warszawy i okolic stanowią zagrożenie ich bezpieczeństwa. Potrzebne są natychmiastowe działania, które przywrócą zaufanie do transportu publicznego w mieście.

- Wyniki prowadzonych kontroli pokazują, że w złym stanie są pojazdy niezależnie od ich marki czy też tego, czy należą do przewoźnika komunalnego, czy też do prywatnych. - przypomina przewodniczący koła, Bartłomiej Kozek. - Wypadki, których obecnie jesteśmy świadkami, powinny skłonić władze MZA i miasta do refleksji nad pozycją transportu zbiorowego w metropolii. Liczymy na szybkie spełnienie deklaracji, dotyczących zatrudnienia nowych mechaników i na dalsze inwestycje w nowoczesny tabor miejski. Tego typu działania tworzą popyt na przyjazne dla środowiska, nowoczesne technologie, zapewniają miejsca pracy i poprawiają jakość życia nas wszystkich. Olbrzymią klęską władz miasta byłoby doprowadzenie do stanu, gdy zaniepokojone mieszkanki i mieszkańcy miasta przenieśli się do własnych samochodów.

Poza wymianą taboru Zieloni domagają się przyspieszenia prac nad wprowadzeniem większej ilości buspasów na obszarze miasta i rozwoju sieci biletomatów. Liczymy na to, że działania te poprawią komfort podróżowania i przyczynią się do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim, korzystającym z usług publicznych w Warszawie.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...