20 lutego 2009

Ecosprinter: Kampanię czas zacząć!

Pomiędzy 4 a 7 czerwca 2009 roku ponad 405 milionów Europejek i Europejczyków będzie miało możliwość wybrać nowe osoby do Parlamentu Europejskiego, a tym samym zdecydować o składzie politycznym jednej z najważniejszych instytucji unijnych. Wybory te, odbywające się w cieniu wielu ekonomicznych, społecznych i ekologicznych zmartwień, będą istotnym wydarzeniem, mającym wpływ na przyszłość Unii Europejskiej. Ponieważ dzisiejsza młodzież reprezentuje jutrzejszą przyszłość, jej uczestnictwo w wyborach ma tu kluczową rolę. Federacja Młodych Zielonych Europejskich przygotowała ekipę kampanijną, "Green On!".

Rozmaici młodzi ludzie z UE połączyli siły i wspólnie pracują nad treścią i rodzajem kampanii, która skierowana będzie do szerokiej opinii publicznej. Jej start został zainicjowany startem specjalnej strony, www.greenon2009.eu. Celem kampanii jest zwiększenie aktywności politycznej młodych ludzi, wymianę i dyskusję nad zielonymi ideami i umożliwienie (młodym) obywatelkom i obywatelom Unii wybór Zielonych. By zaangażować jak największą liczbę osób, wybraliśmy 6 kluczowych tematów ogólnounijnej kampanii: Europę Socjalną, Partycypacyjną, przyjazną młodym, Inkluzywną, Odpowiedzialną i Ekologiczną. Organizacje członkowskie mogą wybrać interesujące je tematy. By osiągnąć nasze cele przygotowujemy mnóstwo wydarzeń dla młodych Zielonych w całej Europie.

Zapraszamy do udziału albo wymyślenia własnych działań podczas wspólnej kampanii. Ale - co najważniejsze - chcielibyśmy, byście informowały i informowali nas o Waszych działaniach które później zawisną na wspólnej stronie. W ten sposób możemy pokazać Europie, że młodzi Zieloni są zjednoczeni i gotowi do zazielenienia kontynentu. Możecie także linkować naszą stronę internetową z Waszą, by Wasze członkinie i członkowie mogli łatwo znaleźć informacje o działalności innych organizacji członkowskich. Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat kampanii i działań z nimi związanych, zachęcamy do wysyłania maili na listę kampanijną: fyeg2009campaignteam@listi.jpberlin.de

Poniżej - podsumowanie naszych planów:

- Wędrowny Cyrk Odpadów Nuklearnych (grudzień 2008 - kwiecień 2009) - organizacje członkowskie organizują drobne aktywności związane z walizką pełną (zmyślonych!) odpadów radioaktywnych, która przemierzać będzie kontynent
- Pierwszy Tydzień Akcyjny Europy Partycypacyjnej (9-15 lutego 2009) - celem akcji jest włączenie organizacji członkowskich w przygotowanie działań na ten temat, np. wskazujących na to, jak młodzi Zieloni pracują wspólnie nad większym udziałem młodych ludzi w życiu politycznym. Pomysły mogą zawierać np. dyskusję panelową z polityczkami i politykami, akcję pisania listów protestacyjnych albo grę symulującą proces decyzyjny.
- Drugi Tydzień Akcyjny Europy Przyjaznej Młodym (20-26 kwietnia 2009) - jak możemy sprawić, by Europa była bardziej przyjazna ludziom młodym? Dobrym pomysłem może być impreza uliczna, przedsięwzięcie sportowe w szkole czy na uniwersytecie, pokojową demonstrację przeciwko krzywdzącym stereotypom.
- Trzeci Tydzień Akcyjny Europy Ekologicznej (1-7 czerwca 2009) - tu pomysłów jest bardzo wiele, od akcji czyszczenia miejskiego parku z lokalnymi młodymi po publiczną debatę o kryzysie gospodarczym i ekologicznym, albo też eko-impreza czy też odczyt na uniwersytecie.

- 60 rocznica NATO - kontrszczyty w całej Europie, od 3 do 5 kwietnia 2009
- Paneuropejski Tydzień Działania - wszyscy młodzi Zieloni są zaproszeni do udziału i do zorganizowania jakichś działań we własnej okolicy. FYEG może pomóc z ich organizacją.
- Zgromadzenie Ogólne 2009 w Maastricht - 25 i 26 kwietnia 2009, w ramach którego odbędzie się Konferencja Wiosenna "Zielona Europa albo żadnej Europy!"

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...