10 czerwca 2008

Debatujemy i pikietujemy

Zieloni zapraszają na debatę z cyklu Zielone Horyzonty Polityki pt. "Czy tylko prawica ma prawo do wartości?"

11 czerwca (środa), godz. 18.00 Stara Drukarnia, ul. Ogrodowa 31/35, Warszawa

Wydaje się, że w polskim dyskursie publicznym tylko prawica ma prawo do wartości. Rodzina, naród, dobro wspólne, egzekwowanie poszanowania dla wartości chrześcijańskich i uczuć religijnych – prawica doskonale opanowała ten język, uznając każdego, kto wyznaje inne wartości, za… przeciwnika wartości. Czy w dyskursie o wartościach jesteśmy skazani tylko na prawicowy język? Czy lewicy uda się pokonać hegemonię prawicy i przedstawić własny katalog wartości? Czy podobnie jak było w przypadku prawa do aborcji, polityki historycznej przegra bitwę o język?

W dyskusji prowadzonej przez
Magdalenę Mosiewicz, Zieloni 2004, udział wezmą:

Prof. Magdalena Środa – filozofka, etyczka, była pełnomocniczka rządu ds. równego statusu kobiet i mężczyzn, autorka książki Indywidualizm i jego krytycy;

Łukasz Foltyn – informatyk, twórca komunikatora Gadu-Gadu, zadeklarowany sympatyk idei lewicowych, w 2007 roku postanowił stworzyć Partię Socjaldemokratyczną.

Zielone Horyzonty Polityki to seria debat poświęconych najważniejszym sprawom Polski i świata. Dyskutantami będą znani publicyści i publicystki, osoby na co dzień komentujące wydarzenia polityczne lub aktywnie angażujące się w działalność społeczną oraz zieloni politycy. Paneliści i słuchacze zmierzą się z wyzwaniami dnia dzisiejszego i jutrzejszego. Mamy nadzieję, że w ten sposób pomogą wyodrębnić ze współczesnego pomieszania pojęć i języków stanowiska zielonych i lewicy. Do tej pory odbyły się debaty: „Kto ma prawo do państwa narodowego?” (z udziałem m.in. Aleksandra Smolara z Fundacji im. Stefana Batorego, Aliny Całej z Żydowskiego Instytutu Historycznego, Adama Sanockiego z Ratuj Tybet,
Adama Ostolskiego z Zielonych), „Jak przebić głową mur?” (z udziałem Daniela Cohn-Bendita, Magdaleny Środy i Bolesława Roka).
Pikieta poparcia dla 14-latki

Zapraszamy w piątek 13 czerwca, godz. 18.00 pod Sejm, żeby wyrazić swoje poparcie dla 14-letniej dziewczyny w ciąży, pozbawionej możliwości wyboru oraz prywatności i szacunku przez instytucje państwowe.

Przybądźcie jak najliczniej. Pikieta będzie utrzymana w spokojnym tonie, nie chcemy brać udziału w wojnie o los dziewczyny, ale nie możemy milczeć, kiedy państwo poddaje dziewczynę - będącej w i tak bardzo trudnej sytuacji życiowej - dodatkowej opresji, a organy państwowe nie przestrzegają obowiązującego prawa.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...