8 kwietnia 2008

Pomóżmy Ekonowi, poznajmy Chiny!

W najbliższych dniach dwa interesujące wydarzenia z naszym udziałem - demonstracja i pokaz filmowy. Szczegóły poniżej ale zapewniamy - to nie jedyne kwietniowe eventy, na których będziemy. W planach happening i dwie debaty, co z tego wyjdzie zobaczymy, ale szczegóły znajdą się i tutaj - jak zwykle, trudno byście mieli być niedoinformowani. Możliwe, że będziecie też mogli wkrótce korzystać z kolejnych usprawnień bloga tak, abyście traktowali go jak zieloną bramę miejską, pełną opinii, komentarzy i analiz.

Warszawa: bronimy niepełnosprawnych z EKON-u!

9 kwietnia o godz. 10 przed Ratuszem na pl. Bankowym w Warszawie odbędzie się manifestacja w obronie miejsc pracy dla niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia EKON, zajmującego się odbiorem i segregacją odpadów. Władze Warszawy chcą ich wyrzucić na bruk. Przyjdź, aby wraz z nami zaprotestować przeciwko bezprawiu!

Półtora roku temu Rada Warszawy przyznała EKON-owi działkę pod budowę sortowni odpadów. Prezydent miasta do tej pory zwlekał z podpisaniem umowy dzierżawnej, a teraz chce się z niej ostatecznie wycofać. Wszelkie rozmowy i pisma pozostały bezskuteczne.

Bez sortowni EKON, obsługujący południowe dzielnice Warszawy, nie może istnieć. 450 niepełnosprawnym grozi wyrzucenie na bruk. Zamiast zarabiać na swoje utrzymanie, znowu przejdą na garnuszek miasta, czyli nasz. Z ludzi, którzy dzięki pożytecznej pracy odzyskali godność i odnaleźli swoje miejsce w ludzkiej wspólnocie, sami na powrót zmienią się w odpady.

NIE POZWÓLMY NA TO!

POKAŻMY, ŻE LOS LUDZI NIE JEST NAM OBOJĘTNY!

Przyjdź na manifestację, aby wraz z nami zaprotestować przeciwko bezprawiu w wydaniu władz Warszawy!

9 kwietnia o godz. 10 przed Ratuszem na pl. Bankowym w Warszawie

Warszawa: Zielone Kino - Chiny w kolorze blue

Zieloni 2004 zapraszają na pokaz filmu dokumentalnego "Chiny w kolorze blue", które odbędzie się w czwartek, 10 kwietnia o godz. 19.00 w biurze Zielonych na ul. Pięknej 64a, m.11.

Dokument Micha X. Peleda opowiada o procesie produkcji ubrań, w których później chodzimy. To historia obdzierania ludzi z ich godności, pracy długimi godzinami w warunkach urągających ludzkiej godności. Mieszkania w norach, które tylko nazywają się "hotelami". Przybywający z zacofanej chińskiej prowincji chłopi i chłopki stają się współczesnymi niewolnicami i niewolnikami po to, by zaspokoić rosnące potrzeby konsumpcyjne bogatego Zachodu - nas wszystkich, bo któż nie ma produktów "made in China"?

Główna bohaterka ma 17 lat i zarabia równowartość 20 groszy za godzinę. Pracuje po 17 godzin dziennie, 7 dni w tygodniu. Wiele z jej koleżanek nie widziało swej rodziny od lat - nie miało finansowych możliwości ku temu. Śpi po 4 godziny dziennie, resztę czasu spędzając głównie w fabryce. Przeciw takiej globalizacji, gdzie nieliczni uprzywilejowani korzystają z wyzysku wykorzystywanej większości, Zieloni zawsze protestowali i protestować będą.

Wstęp przedstawi Bartłomiej Kozek, członek Zarządu Krajowego Zielonych 2004. Po pokazie zapraszamy do podzielenia się wrażeniami dotyczącymi pokazu i bieżącej sytuacji w Chinach.

1 komentarz:

david santos pisze...

Hello, Beniex!
I loved this post and this blog.
Have a nice day

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...