28 lutego 2008

Moc zaproszeń - cz.2

To będzie obfitujący w wydarzenia marzec. Żebyście byli dobrze poinformowani, wklejam kolejne informacje o inicjatywach, na których będzie można nas znaleźć. Warto przyjść, zobaczyć, odprężyć się i podyskutować we wspólnym gronie - nikt nie ugryzie.

ZDROWIE KOBIET!

8 MARCA - PLAC DEFILAD - GODZ. 12:00

W TYM ROKU GŁÓWNYM TEMATEM MANIFY JEST ZDROWIE KOBIET


Jak dotąd politycy różnej maści chętnie wznoszą toasty za zdrowie pięknych pań i na tym się kończy. Gdy podejmowane są decyzje dotyczące naszego zdrowia - a często i życia -zachowują się, jakby mieli już dobrze w czubie.

DLATEGO WYCHODZIMY NA ULICĘ:
 • Chcemy móc się leczyć w szpitalach, w których pracują godnie opłacane pielęgniarki i położne.
 • Chcemy mieć płace i emerytury, które wystarczą nam na dbanie o swoje zdrowie. dziś i w przyszłości. także wtedy, gdy pracujemy na kasie w hipermarkecie.
 • Chcemy, by skutecznie chroniono zdrowie i życie kobiet przed przemocą.
 • Chcemy móc leczyć niepłodność, nawet jeśli nie zarabiamy tyle co posłowie.
 • Chcemy mieć prawo do rodzenia po ludzku, nawet jeśli nie należymy do najbogatszej elity.
 • Chcemy, żeby kobiety wreszcie same mogły decydować o tym czy, ile i kiedy będą miały dzieci. By mogły samodzielnie podejmować odpowiedzialne decyzje. Decyzje na tak i na nie.

  JEŚLI I DLA CIEBIE ZDROWIE KOBIET JEST WAŻNE - DOŁĄCZ DO NAS!

  W SOBOTĘ 8 MARCA O GODZ. 12:00 SPOD TEATRU DRAMATYCZNEGO (PKiN)
  RUSZA 9. WIELKA MANIFA!!!
  MANIFA ZA ZDROWIE KOBIET!

  UWAGA NIESPODZIANKA!!! OD 3 MARCA SZUKAJ MANIFY NA YOUTUBE!!!
 • ***

  Dom Spotkań z Historią, Ośrodek KARTA, Uniwersytet Warszawski i Polska Agencja Prasowa zapraszają na otwarcie wystawy "Tu się nigdy nic nie zmieni '68" przygotowanej w 40. rocznicę wydarzeń marcowych.

  Uroczyste otwarcie ekspozycji odbędzie się *7 marca (piątek) o godz. 18.00* w Domu Spotkań z Historią przy ul. Karowej 20 w Warszawie.

  Ekspozycja "Tu się nigdy nic nie zmieni '68" składa się 200 archiwalnych zdjęć (pochodzących głównie ze zbiorów PAP) oraz licznych tekstów źródłowych pokazujących zajścia marcowe i najważniejsze wydarzenia 1968 w Polsce, a także interwencję wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji oraz życie codzienne w Polsce Ludowej w '68 roku. Materiał wystawy podzielony jest na trzy miejsca ekspozycyjne: kampus główny Uniwersytetu Warszawskiego, skwer u zbiegu ulicy Karowej i Krakowskiego Przedmieścia oraz salę Domu Spotkań z Historią. Wystawie towarzyszyć będą pokazy filmowe i spotkania ze świadkami organizowane w DSH oraz prezentacja albumu "Rok 1968. Środek Peerelu".

  Wystawę będzie można oglądać do 4 maja. Wstęp wolny

  ***
  Czy energetyka może się wyzwolić od węgla i gazu- perspektywa Polski i Białorusi - na spotkanie zapraszają Pauci i Fundacja Unia & Polska


  z udziałem
  Kristofera Lorenz z Rindi Energi AB

  Spotkanie w języku polskim odbędzie się na ul. Mokotowskiej 65 m 7, 00-533 w Warszawie i rozpocznie się o godzinie 12-ej 11 marca 2008. Spotkanie potrwa 100 minut.


  rsvp - bobinski@it.com.pl


  Produkcja energii ze źródeł odnawialnych jest jednym z istotnych elementów zapewnienia bezpieczeństwa energetycznej. Kristofer Lorenz jest odpowiedzialny za projekty w Hajnówce, Kołobrzegu i Chojnicach. Prowadzi on również owocne rozmowy na Białorusi, która pracuje nad projektami energetyki odnawialnej ze wsparciem finansowym krajów skandynawskich. Spotkanie jest poświęcone analizie porównawczej w podejściu do sprawy produkcji energii odnawialnej w naszym regionie.

  ***

  W 5 rocznice ataku na Irak INICJATYWA "STOP WOJNIE" zaprasza wszystkich na DEMONSTRACJĘ w Warszawie

  15 marca 2008 o godz.13

  na trasie Pałac Prezydencki - Ambasada USA

  NIE CHCEMY BYĆ OKUPANTEM ! NIE CHCEMY BYĆ "TARCZĄ" !

  Wycofać wojska z Iraku i Afganistanu. Nie dla "tarczy antyrakietowej!

  Polskie wojska wciąż uczestniczą w krwawych wojnach w Iraku i Afganistanie. Jednocześnie władze planują umieszczenie w Polsce wyrzutni rakietowych USA w ramach programu przewrotnie nazywanego "tarczą antyrakietową". W obu sprawach zdecydowana większość społeczeństwa opowiada się przeciwko wojennej polityce rządzących. Ci jednak wciąż podejmują decyzje za naszymi plecami...

  Brak komentarzy:

  Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...