3 lutego 2015

Stop mowie nienawiści na polskich murach! Akcja zamaluj hejty inicjatywy Hejtstop.


Zieloni są partią społeczników. Nasi członkowie starają się być wszędzie tam, gdzie toczy się walka o prawa człowieka, zrównoważony rozwój i godne społeczeństwo. Tak było i tym razem, kiedy Michał Fedorowicz, świeżo upieczony członek warszawskiego koła naszej partii, wyruszył z zielonym znaczkiem na piersi pomagać inicjatywie Hejtstp likwidować ślady mowy nienawiści na murach polskich podwórek. Akcja miała na celu zamalowanie rasistowskich, antyimigrackich i homofobicznych napisów przy Punkcie Informacyjnym dla Imigrantów mieszczącym się w historycznym Pasażu Italia na tyłach Nowego Świata. Oto fotorelacja z tego wydarzania:


Na pytanie, dlaczego wstąpił do Partii Zielonii Michał odpowiada w ten sposób:  - „Zapisałem się do Zielonych bo to jedyna partia konsekwentnie broniąca praw człowieka. Cenię ją też za program zrównoważonego rozwoju i podkreślanie dbania o naturę. Ważny jest też to, że Zieloni, których poznałem są bardzo otwarci i przyjaźni, takim ludziom można zaufać, a to w polityce nieczęste.”

Michał Fedorowicz jest nauczycielem języka angielskiego i doktorantem w Instytucie Anglistyki. Jest też jednym z wielu młodych ludzi, którzy zapisali się do Zielonych, by razem z nami działać na rzecz bardziej tolerancyjnej i sprawiedliwej Warszawy.

M.K.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...