24 lutego 2014

Politycy na Chłodnej 25: Partia Zieloni - Agnieszka Grzybek / Adam OstolskiPo 10 latach funkcjonowania na scenie polityczne Partia Zieloni dorosła i zapowiada start w wyborach do Parlamentu Europejskiego i walkę o warszawski samorząd. Czy w Polsce można osiągnąć sukces polityczny bez wielkich pieniędzy i znanych nazwisk? Co różni ugrupowanie od innych, lewicowych formacji na scenie politycznej? Czy ekologia to drogi luksus, na który mogą sobie pozwolić tylko najbogatsze kraje czy też niezbędny element zrównoważonej polityki? Te i inne pytania zadamy naszym gościom, Adamowi Ostolskiemu i Agnieszce Grzybek - parytetowym przewodniczącym Partii Zieloni.

Agnieszka Grzybek i Adam Ostolski staną za barem i będą podawać napoje. Zieloni pokażą też jak pracują - przed debatą zaprezentuje się koło warszawskie partii.

Agnieszka Grzybek - z wykształcenia polonistka, z poglądów feministka. Tłumaczka, członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet, wcześniej związana z legendarną organizacją "Ośka". Jak niesie wieść gminna ma otworzyć listy Partii Zielonych do Europarlamentu w stolicy.

Adam Ostolski - socjolog, współtwórca "Krytyki Politycznej", od wczesnej młodości związany z ruchem ekologicznym. Krytycznie odnosi się do skutków transformacji ustrojowej w Polsce. Tłumacz książek i artykułów z kanonu współczesnych nauk społecznych. Uczył na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Będzie liderem list Partii Zielonych do Europarlamentu w Krakowie.

Debatę poprowadzi Jan Fusiecki (Chłodna 25)

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...