12 marca 2013

Na rowerze po śniegu?

W ramach przygotowań do kolejnego sezonu zimowego zapraszamy na spotkanie organizowane przez "Zielone Mazowsze":  Na rowerze po śniegu, 13 marca 2013 (środa), godz. 17.00, Nowogrodzka 46/6.  

Choć w Warszawie i w Polsce coraz więcej osób korzysta z roweru przez cały rok, opinia o sezonowości tego środka transportu wciąż pokutuje bardzo mocno, zwłaszcza jako wygodna wymówka dla instytucji odpowiedzialnych za utrzymanie i oczyszczanie ulic. Bliskość tak rozumianego ,,sezonu rowerowego'' 2013 daje się odczuć i nas także cieszy, ale jednocześnie dążymy do wykorzenienia stereotypu o konieczności odstawienia roweru na zimę do piwnicy.  Nic nie pomoże w tym lepiej niż wizyta w miastach północnej Skandynawii, które goszczą u siebie zimę przez 200 a nawet 300 dni, a mimo to rower pozostaje w nich całkiem popularny. A więc na powitanie ,,sezonu rowerowego'' proponujemy spotkanie poświęcone miastom, które takich powitań nie praktykują, ponieważ sezon rowerowy w nich ani się nie kończy, ani nie rozpoczyna.

Na spotkaniu dowiecie się m.in. które miasta należą do światowej czołówki w klasyfikacji winter cycling i jak ją przeprowadzono, jakie trendy i tendencje występują w transporcie rowerowym w Finlandii i Szwecji, jak fińscy i szwedzcy drogowcy radzą sobie z zimą.W programie także relacja z pierwszego międzynarodowego kongresu zimowego transportu rowerowego - Winter Cycling Congress, który odbył się w dniach 13-14 lutego w Oulu w Finlandii.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...