11 stycznia 2013

Stop podwyżkom cen biletów ZTM!

Zatrzymajmy podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej w Warszawie!

Poprzyj inicjatywę uchwałodawczą mieszkańców i złóż podpis pod uchwałą przywracającą ceny z 2012 roku.Po kolejnej podwyżce cen biletów korzystanie z transportu publicznego w stolicy staje się luksusem. Za bilety od początku stycznia 2013 płacimy o ok. 15% więcej. To nie koniec – od stycznia 2014 planowane są kolejne podwyżki. Decyzja władz miasta uderza we wszystkich, najmocniej jednak w biedniejszych Warszawiaków, którzy w największym stopniu polegają na transporcie miejskim.

Klimatyzowane autobusy nie są nic warte, jeśli będą jeździć puste. Coraz wyższe ceny biletów zniechęcą kierowców samochodów do przesiadki w publiczny transport. To właśnie ruch samochodowy jest głównym winowajcą zatrucia miejskiego powietrza. Miasto fundując nam droższe bilety przyczynia się też do pogorszenia warunków życia w Warszawie!

Warszawa nie jest jedynym miastem, w którym wprowadzono podwyżki cen biletów i nie jedynym, którego mieszkańcy zdecydowali się protestować. W Poznaniu 16 stycznia odbędzie się Wielkopolskie Powstanie Komunikacyjne.

Podczas gdy władze uparcie trzymają się swych planów, przykłady innych metropolii wskazują jasno, że sytuację w miastach poprawia właśnie bardziej powszechny dostęp do komunikacji miejskiej. W Paryżu czy Berlinie bilety są ponad dwa razy tańsze w stosunku do średnich zarobków, zaś wiele innych miast w Europie i na świecie coraz częściej decyduje się na uruchomienie darmowych połączeń, lub wręcz na bezpłatną komunikację (jak np. w Tallinie).

ZATRZYMAJMY TĘ PODWYŻKĘ!

Poprzyj inicjatywę uchwałodawczą mieszkańców i złóż podpis pod uchwałą przywracającą ceny z 2012 roku.

1 komentarz:

jsg pisze...

Klimatyzowane autobusy mogą mieć sens na trasach międzymiastowych. W mieście zupełnie wystarczą duże łatwo otwierane okna.Częste otwieranie drzwi sprawia, że klimatyzacja jest nieodczuwalna, natomiast niewątpliwie niepotrzebnie znacznie zwiększa koszty. Drożej kosztuje sam autobus, drożej zwiększone zużycie paliwa, drożej konserwacja, a ile kosztują przeziębienia, jeśli przypadkowo klimatyzacja działa skutecznie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...