20 marca 2010

Wykopmy nazizm z Allegro!

Zieloni 2004, Stowarzyszenie „Nigdy Więcej” i Fundacja „Zielone Światło”

zapraszają na pikietę organizowaną pod hasłem

„NIGDY WIĘCEJ NAZIZMU NA ALLEGRO” 21 marca (niedziela), godz. 13.00 pod stacją Metra „Świętokrzyska”, na rogu ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej

Znaczki z Hitlerem, flagi ze swastyką, odzież z hitlerowskim pozdrowieniem, CD z nagraniami neonazistowskich zespołów i inne nazistowskie gadżety można kupić na Allegro.

To skandal, że w Polsce – kraju tak dotkniętym przez nazizm – są w sprzedaży materiały propagujące ideologię faszystowską. To skandal, że czerpie się z tego zyski.

Nie stój bezczynnie, włącz się do akcji. Zaprotestuj razem z nami przeciwko propagowaniu ideologii faszystowskiej. Co możesz zrobić?

* Przyjść na pikietę 21 marca w niedzielę
* Wysłać apel do firmy Allegro o wycofanie aukcji materiałów propagujących ideologię narodowosocjalistyczną (ze strony Stowarzyszenia Nigdy Więcej: www.nigdywiecej.org

ZAPRASZAMY!

21 marca zbieramy się w celu zamanifestowania naszego sprzeciwu wobec ideologii, odpowiedzialnej za cierpienia milionów osób w XX wieku. Po dziś dzień neonazizm odpowiada za fizyczną i psychiczną przemoc wobec ludzi, którzy nie wpisują się w ich wizję jednolitego, brunatnego świata. Ofiarami stają się Żydzi, Romowie, geje i lesbijki, feministki, niezależne artystki i artyści oraz wiele innych grup etnicznych i społecznych.

21 marca przeciwko brunatnej sile chcemy manifestować wspólnym, tęczowym korowodem. Na co dzień różni nas wiele, łączy jednak jedno - sprzeciw wobec uznawania przemocy za środek służący do narzucania jednorodnej wizji świata, wykluczającej wielu z nas. Niestety, po latach od dramatycznych doświadczeń II Wojny Światowej zbrodnicze idee nadal budzą fascynację.

Dla wielu osób nazistowskie pamiątki stają się sposobem na zarobek. Niestety, internetowe serwisy aukcyjne, takie jak Allegro, nie zapobiegają handlowi tego typu przedmiotami. Chcielibyśmy naszą obecnością na ulicach Warszawy pokazać, że nie zgadzamy się na taki stan rzeczy.

Razem przywitajmy wiosnę demokracji!

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...