23 stycznia 2010

Wydarzenia na koniec miesiąca

Rektor WSHiFM zaprasza na spotkanie pt.

Zmiany klimatyczne w aspekcie protokołu z Kyoto i konferencji kopenhaskiej oraz pokaz slajdów z komentarzem Antarktyda Wschodnia – biała kraina.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek 28 stycznia, o godz. 17:00 w Centrum Dydaktycznym WSHiFM: Al. Jerozolimskie 65/79 (Centrum LIM – budynek Marriott).

Więcej informacji na stronie www.wshifm.edu.pl

W spotkaniu wezmą udział m.in.

J. E. Andrzej Łupina

1975-1985: Szef Działu Współpracy Gospodarczej z Zagranicą w Instytucie Kształtowania Środowiska, Warszawa,

1977-1978: konsultant UNEP w Nairobi,

1986-1990: st. specjalista w Instytucie Gospodarki Przestrzennej,

1990-1996: Ambasador RP w Zairze,

1996-1997: st. radca ministra w Departamencie Stosunków Ekonomicznych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych,

1998-2002: Ambasador RP w Algierze,

2003-2005: Ambasador tytularny w Departamencie Strategii i Planowania Polityki Zagranicznej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych,

2005: mianowany Ambasadorem w Senegalu. Obecnie zajmuje się także kwestiami klimatu w MSZ.

prof. dr hab. Maciej Sadowski - Przewodniczący Rady Naukowej w Instytucie Ochrony Środowiska. Wieloletni przedstawiciel Polski podczas wszystkich międzynarodowych spotkań Państw Członkowskich Międzynarodowej Konwencji w sprawie Zmian Klimatu. Doradca Ministra Ochrony Środowiska.

dr Szymon Ostrowski – geolog, uczestnik wyprawy na Antarktydę Wschodnią w roku 2007/2008, wieloletni wykładowca na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie pracownik Przedsiębiorstwa Badań Geofizycznych.

***

Praca domowa kobiet w Polsce: potrzebne nowe prawo!

Nieodpłatna praca kobiet w domu, zwłaszcza niepracujących zawodowo, które nie mają żadnego zabezpieczenia na przyszłość, to palący problemem społeczny. Jej wartość deprecjonowana jest zarówno przez społeczeństwo, decydentów politycznych, jak też same kobiety. Aby przerwać dyskryminację gospodyń domowych potrzeba systemowych rozwiązań w zakresie polityki rodzinnej.

Marek Balicki, poseł na Sejm RP oraz Fundacja MaMa serdecznie zapraszają na konferencję poświęconą sytuacji kobiet pracujących w domu, która odbędzie się 26 stycznia o godz. 11:00 w Sejmie RP, sala nr 24, budynek G.

Podczas konferencji przekazane zostaną rekomendacje dla Sejmu i Senatu dotyczące domowej pracy kobiet oraz nastąpi uroczyste wręczenie Społecznego Nobla 2009 nowej członkini Ashoki, która aktywnie działa na rzecz poprawy sytuacji matek w Polsce.

Wszystkie osoby, które chciałyby wziąć udział w przekazywaniu rekomendacji proszone są o wysłanie maila z imieniem i nazwiskiem na adres: sylwia(at)fundacjamama.pl do piątku (22.01), do godziny 20.00.

***

Manifestacja przeciwko ograniczaniu wolności w sieci

W dniu 23.01.2010 o godzinie 12:00 rozpocznie się manifestacja, mająca na celu zwrócenie uwagi na to, że ingerowanie w internet działa tylko i wyłącznie na szkodę użytkowników. Obecnie rząd ma nadzieję, że po nałożeniu cenzury na internet wszystko się zmieni. Wszelkie próby/pomysły cenzurowania internetu, odcinania użytkowników od sieci i tym podobne, odbierają nam prawo do prywatności, a co za tym idzie pozbawiają nas konstytucyjnych praw. Nie możemy się na to zgodzić chociażby ze względu na naszych przodków, którzy walczyli abyśmy mogli żyć w wolnym kraju.

Manifestacja: 23.01.2010 – 12:00 – Plac Zamkowy w Warszawie. Manifestacja prawdopodobnie przejdzie pod Sejm, gdzie krótkim wystąpieniem Prezesa Partii Piratów zostanie ona podsumowana i zakończona. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza tych, którym los Polskiego Internetu nie jest obojętny.

Wraz z Blackouteurope.pl w ramach przygotowań do manifestacji 23 stycznia 2010 prosimy, abyście zabrali ze sobą myszki i klawiatury, by pokazać co zostanie nam odebrane wraz z cenzurą internetu i dozwolonym użytkiem.

Informacja ze strony polskiej Partii Piratów.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...