19 grudnia 2009

W zielonej sieci - odc. 14

Blogi:

- Większość doniesień od Zielonych na całym praktycznie świecie wiąże się z trwającym szczytem klimatycznym w Kopenhadze, ale postaram się też wysupłać nieco innych wieści. Dla przykładu - Ben Duncan negatywnie ocenia szanse na "tęczową koalicję" Zielonych, Partii Pracy i Liberalnych Demokratów w radzie miasta Brighton and Hove.

- Pewien angielski aktywista miejski, Owen Hatherley, odwiedził Warszawę, która zdumiała go... olbrzymią ilością reklam wielkopowierzchniowych. Notka naprawdę warta lektury i refleksji.

- Rupert Read krótko na temat, który chciałbym poruszyć z nieco innej strony w dalszym okresie czasu, a mianowicie o empatii i egoizmie przy okazji wiary i wyborów życiowych.

- Na blogu New Economics Foundation Juliet Michaelson pisze o wartości jakości życia.

- Derek Wall przybliża list społeczności Amazonii skierowany do COP 15.

- Adrian Windisch z kolei zajmuje się kwestią zrównoważonych zasobów energetycznych i unijnych projektów solarnych na Saharze.

- Czas na LEDy! - mówi Philip Booth.

- Scott Moly Cato zajmuje się kwestią upadku "wschodzącej unijnej gospodarki", czyli Hiszpanii, a także krytykuje cięcia budżetowe w środku kryzysu.

- Na blogu australijskich Zielonych senatorka Christine Milne na temat chwalebnej pozycji walczących o istnienie wysp Tuvalu i o skandalu z wyciekiem "tekstu duńskiego", kierującego się hasłem "zanieczyszczani płacą".

- Na koniec zaś Publiczny Socjolog każe nam zastanowić się nad tym, czy pornografia jest ideologią.

Partie:

- Austria: Zaostrzanie polityki imigracyjnej bez sensu - mówią Zieloni.

- Europa: Europejska Partia Zielonych oburzona limitowaniem dostępu do kopenhaskich obrad organizacjom pozarządowym. Zieloni w Parlamencie Europejskim walczą z rozmiękczaniem przez europejskie rządy reguł postępowania w sprawie nielegalnej wycinki lasów.

- Anglia i Walia: Peter Tatchell, wieloletni działacz w kwestii praw mniejszości seksualnych i praw człowieka, rezygnuje z kandydowania do parlamentu z powodu znaczącego pogorszenia stanu zdrowia. Wielka szkoda...

- Kanada: Propozycje na COP 15.

- Irlandia: Zieloni mają się czym chwalić - 21% wzrostu udziału zielonej energetyki w bilansie tego kraju.

- Nowa Zelandia: Zieloni zirytowani bezczynnością prawicowego rządu w kwestii ochrony klimatu.

- Czechy: O pojedynku konserwatywnej TOP 09 z Zielonymi.

- Holandia: Polityczka Zielonej Lewicy, Jolande Sap, politycznym talentem roku.

YouTube:

- Holenderska Zielona Lewica pokazuje, że o zmianach klimatu i o Zielonym Nowym Ładzie można mówić w sposób atrakcyjny.

- Elizabeth May, liderka Zielonych w Kanadzie, wypowiada się na temat katastrofalnej polityki klimatycznej rządu swojego kraju.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...