13 listopada 2009

W zielonej sieci - odc.9

Blogi:

- U australijskich Zielonych możemy przeczytać o znaczeniu zbliżających się wyborów i tym, jak ważny jest silniejszy, zielony głos w krajobrazie tamtego kraju.

- U Jima Jeppsa - gościnny post Natalie Bennett na temat szeroko dyskutowanej idei minimalnego dochodu gwarantowanego.

- Dwaj Doktorzy pokazują, jak bardzo "ekologiczna" i przeyjazna konsumentkom/konsumentom jest Partia Pracy, na przykładzie energetyki atomowej.

- O tym, w jaki sposób Elinor Ostrom zmieniła myślenie o ekonomii i lokalnych wspólnotach, pisze (podpierając się Marksem) Derek Wall.

- Zieloni chronią prawo do opieki zdrowotnej - na przykład w angielskim Maidstone, o czym donosi Stuart Jeffery.

- Biopaliwa również muszą być produkowane w sposób zrównoważony społecznie i ekologicznie, inaczej nie spełniają swojej roli. Dlatego też wsparcie Glenna Vowlesa dla protestów społecznych w tej sprawie.

- 59% mieszkanek i mieszkańców Australii chce republiki - tę ciekawą informację rozwija na swym blogu Greenman.

- Wspólny front Zielonych i Partii Piratów broni naszych praw w sieci, z czego cieszy się (nie bez powodu) Ben Duncan.

- Mnóstwo łakoci na blogu New Economics Foundation - od alternatyw dla lodówki (skutecznych i efektywnych energetycznie!) aż po informacje o nowym raporcie o rosnącej przepaści dochodowej między bogatymi a biednymi.

Partie:

- Niemcy: Kto zna niemiecki, może poznać pełną treść porozumienia rządowego między CDU, FDP i Zielonymi w Kraju Saary i samodzielnie ocenić, jak bardzo jest on zielony.

- Austria: Politykę sprawiedliwości społecznej i emancypacyjnej polityki Zielonych w tym zakresie będzie wspierał były dyrektor tamtejszego Caritasu, co dość jasno wskazuje, że walka o świeckie państwo nie oznacza odmawiania ludziom prawa do wiary.

- Anglia i Walia: W Londynie Zieloni apelują o zakończenie praktyk niskich płac dla osób pracujących nad miasteczkiem olimpijskim.

- Kanada: Wezwania do wprowadzenia Podatku Tobina coraz głośniejsze...

- Irlandia: Zieloni chwalą się swoją legislacją, która doprowadziła do zwiększenia efektywności energetycznej nowych pojazdów na drogach.

- Nowa Zelandia: Warto dowiedzieć się o ciekawych zdarzeniach z końca świata - na przykład o demokratyzacji Tonga.

- Holandia: Zielona Lewica powołuje 36 lokalnych pełnomocników i pełnomocniczek ds. klimatu.

- Czechy: Zieloni ministrowie w rządzie wspierają kandydaturę Jana Svejnara na unijnego komisarza z ramienia tego kraju.

- USA: Zieloni chwalą się swoimi sukcesami w wyborach lokalnych.

- Parlament Europejski: Wszystko, co chcielibyście/chciałybyście wiedzieć o energetycznych wyborach Europy, a boicie się zapytać ;)

YouTube:

Współprzewodniczący Zielonych w Nowej Zelandii, Russel Norman, tłumaczy na przykładzie swojego kraju, dlaczego w debacie ekonomicznej potrzebny jest silny, zielony głos.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...